Gry

Koszmar Rockstar Games, ale i nasz? Tak, GTA 6 naprawdę wyciekło

przeczytasz w 2 min.

Chociaż z możliwości rzucenia okiem na GTA 6 ucieszyło się wielu graczy, długofalowo dzisiejsza sytuacja nie przyniesie wiele dobrego.

Jason Schreier potwierdza autentyczność przecieku o GTA 6

Branża gamingowa żyje od kilkunastu godzin materiałami prezentującymi GTA 6, które znalazły się w sieci. Wprawdzie pojawiały się wątpliwości odnośnie autentyczności, ale od razu sugerowaliśmy, że nie wyglądają one na fake. Nie byliśmy zresztą w tym osamotnieni. Dość szybko do tematu odniósł się Jason Schreier, jedna z lepiej poinformowanych osób związanych z grami i działalnością ich twórców oraz wydawców.

Wedle jego źródeł, materiały wrzucone dziś do sieci faktycznie prezentują GTA 6. Dziennikarz zaznacza, że mówimy tu o jednym z największych przecieków w historii gier wideo. Jednocześnie określa całą sytuację jako koszmar Rockstar.

Będą kolejne materiały, chyba, że Rockstar zapłaci?

Koszmar to być może naprawdę dobrze pasujące tutaj słowo. Niekiedy pojawiają się sugestie, że branżowe przecieki są kreowane przez samych twórców. Nawet gdyby tak było, to z pewnością nie jest ten przypadek. Skala jest tutaj ogromna. Poza prawie setką filmików prezentujących różnego rodzaju elementy, lokacje, a nawet krótkie wycinki rozgrywki, Rockstar utracił prawdopodobnie przynajmniej część kodu źródłowego gry.

Osoba przypisująca sobie całe zamieszanie twierdzi, iż ma jeszcze więcej i być może będzie publikować dalej. Być może, bo pojawiają się doniesienia, iż stara się o „ugodę” z Rockstar. Bardzo ładnie ujęte, ale chyba wypadałoby dobrać nieco inne określenie.

Wyciek GTA 6 będzie miał wiele konsekwencji

Rockstar i Take-Two Interactive mają dziś mnóstwo roboty, chociażby w kwestii starań o to, aby publikowane materiały jak najszybciej znikały. Mówimy jednak o produkcji wyczekiwanej przez miliony graczy, nośnym temacie, a więc nie jest to łatwe zadanie.

Niezależnie od tego, czy coś zostanie jeszcze opublikowane czy Rockstar zapłaci, to Jason Schreier słusznie zauważa, że konsekwencji tego wycieku może być wiele. Niepokojąco brzmią wzmianki, iż z pewnością zakłóci to prace nad grą, być może nawet przełoży się na ograniczenia elastyczności pracy i odejście od home office. Na znacznie większą kontrolę, a przecież tyle mówiło się ostatnio o poprawie atmosfery w studiu, o polepszaniu szeroko pojętej kultury pracy. Czy finalnie wszystko przełoży się na późniejszą premierę? Za wcześnie by to stanowczo ogłaszać, ale trudno też z pełnym przekonaniem zaprzeczać.

Źródło: @jasonschreier

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  13
  A co jeśli pracę nad grą idą twórcom wolniej niż zakładali, a gracze cisną na szybką premierę i w związku z tym twórcy sami wypuścili ten przeciek by mieć pretekst do opóźnienia prac nad GTA 6?
  • avatar
   RedFox01
   10
   Wielka tragedia się stała się i co teraz będzie z tym światem i to chyba wyciek dziesięciolecia lub nawet stulecia i nie mogłem dzisiaj przez to zasnąć i zbuduje ołtarzyk przed którym będę się modlił za Rockstar by jakoś to przetrwał i żeby zarząd Rockstara nie wpadł przez ten "wyciek" w depresję...
   • avatar
    Kropeczka
    4
    .Nie ma to jak puścić kontrolowany przeciek i odłożyć premierę o 2 lata kosząc kasę za V. A młode pelikany łykają i nie myślą...
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Raczej Rewelacja nie koszmar. Reakcje są pozytywne ja na wersje Alfa, więc to darmowa promocja gry i wiele osób będzie dzięki temu oczekiwać tej gry za kilka lat. Oczywiście podkręca to oczekiwania lecz sam czas między od wydania poprzedniej wersji też to robi.
     • avatar
      cjs48
      2
      Materiały już dawno zostały zgrane... przez zapobiegawczych:). Usuwanie ich to jak walka z wiatrakami.
      • avatar
       piterk2006
       1
       Płakanie nad pierdołą. Gra powstaje i to jest wiadome od premiery gta 5. Co tak strasznego się zdarzyło? Pudelkowe oburzenie bo ktoś pierdnął XD
       • avatar
        Sander Cohen
        1
        Az strach sie bac co sie wydarzylo. Powinni sie wstydzic ze prace sa na tak wczesnym poziomie a nie lamentowac ze cos wycieklo. Poza tym to swietny pretekst zeby przytulic jeszcze wiecej kasy ze sprzedazy GTA5 i jeszcze bardziej przesunac premiere GTA6.
        • avatar
         DelianoCarl
         0
         Ludzie ogarnijcie się... błagam... niech sobie robią tą grę na spokojnie. Umrzecie w przeciągu miesiąca, że tak wam się spieszy czy jak? Tak - to zapewne GTA 6 a posty, że wygląda jak GTA5 są napisane przez jakichś niedorozwojów umysłowych... Przecież widać gołym okiem - 3/4 filmu to prototyp, testowanie mechanik... nawet nie jest to pre alpha..
         • avatar
          Silver
          -2
          Niby przeciek a jak na obecny rok wygląda zwyczajnie słabo. Jakby ktoś GTA IV na niskich detalach i dużej rozdzielczości nagrał...
          • avatar
           Karmiący Kolibry
           -4
           A jak to wpłynie na przebieg wojny w Ukrainie?
           • avatar
            Konto usunięte
            -5
            droga re dakc JO Jooooo meeennnn. film niedostępny :)
            • avatar
             bankaigoku
             0
             Teraz CD Projekt Red i Rockstar Games mogą się razem spotkać w monopolowym, by zapijać wycieki. Czekamy na kolejnych, może do tego grona dołączy Ubisoft?
             • avatar
              pawluto
              0
              Ale co jest złego w tym wycieku ??? Dostali darmową reklamę gry ! Cały świat mówi o GTA6...
              Coś czuje że to wyciek kontrolowany ...
              • avatar
               dzejsonista
               0
               przy każdym GTA był "przypadkowy" wyciek
               • avatar
                endogie
                0
                Fake