Ciekawostki

Wyjątkowa cicha szczoteczka elektryczna

artykuł sponsorowany, przeczytasz w 2 min.

Oclean Air 2 to szczoteczka elektryczna, generująca zdecydowanie mniej hałasu niż jej konkurentki. Dobrze stałoby się, gdyby był to wkrótce nowy standard. Już dzisiaj może być standardem u ciebie.

Oclean Air 2 – wyjątkowa cicha szczoteczka elektryczna

Nie tylko pogorszenie słuchu i szum w uszach, ale też zwiększone ciśnienie i spadek apetytu to efekty przebywania w hałaśliwym otoczeniu. Tymczasem przeciętne szczoteczki elektryczne generują hałas na poziomie 70 decybeli, co zdecydowanie kwalifikuje je do kategorii „hałaśliwych”. Oclean Air 2 jest dowodem na to, że wcale nie musi tak być – ta szczoteczka działa z głośnością 30-45 decybeli. 

Oclean Air 2 poziom

Oclean Air 2 to nie tylko próba uniknięcia problemów, o których wspomnieliśmy wcześniej, ale też reakcja na wyniki badania, które wskazało, że hałas generowany przez szczoteczkę elektryczną powoduje u użytkowników uczucie niepokoju i zakłóca wypoczynek rodziny lub lokatorów, a często też kończy się skracaniem czasu mycia zębów, co z kolei przekłada się na gorsze efekty czyszczenia jamy ustnej. 

Oclean Air 2 mute

Musisz wiedzieć, że źródłem hałasu w przypadku tych gadżetów jest silniczek poruszający główką i prowadzący do wibracji konstrukcji. Jak więc inżynierom udało się „wyciszyć” szczoteczkę elektryczną? Otóż wykorzystali oni dwa rozwiązania: aktywną redukcję hałasu oraz technologię wyciszającą, polegającą na operowaniu na takich pasmach częstotliwości, by generowane przez urządzenie dźwięki znajdowały się poza zakresem słyszalnym dla ludzkiego ucha. 

Oclean Air 2 ultrasonic

Skuteczność to priorytet, ale komfort też jest ważny

Oclean wierzy, że tego typu rozwiązania staną się nowym standardem w branży, a kolejne firmy zaczną zauważać, że troska o komfort użytkowników jest równie istotna, co o skuteczność ich urządzeń. Skoro już przy niej jesteśmy, to modelowi Air 2 niewiele będziemy mogli zarzucić – a przynajmniej o tym, że tak jest, przekonuje sam producent. Ma to być efekt zastosowania wydajnego silnika i „trójwymiarowego” włosia dopasowującego się do zębów.

Oclean Air 2 główka

Szczoteczka waży tylko 95 gramów, a naładowana do pełna zapewnia nawet 40 dni działania, więc doskonale powinna sprawdzić się nie tylko w domu, ale i w podróży. Dziecinnie proste jest również sterowanie, do którego wykorzystujesz jeden jedyny przycisk. Wystarczy go przytrzymać, aby aktywować tryb delikatnego lub intensywnego szczotkowania i kliknąć, aby uruchomić. 

Gdzie kupić szczoteczkę Oclean Air 2?

Szczoteczka Oclean Air 2 jest dostępna w AliExpress w czterech wariantach kolorystycznych: ciemnozielonym, fioletowym, różowym i białym.

Artykuł powstał we współpracy z MC Mart / AliExpress.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  8
  Jakie szczoteczki dzialają przy ponad 70dB ? chyba jak sie główke do wiertarki zamontuje.

  mam Oclean i dwie jeszcze inne soniczne szczoteczki i wszystkie są mega ciche wiec nie wiem czy jest sens zastanawiac sie nad tym czy jest to 20 czy 30dB.
  Szczoteczka ma dobrze czyscic zęby.