Gry komputerowe

Fani strategii mogą zacierać ręce, seria Company of Heroes powraca

przeczytasz w 2 min.

Wskazywało na to coraz więcej poszlak, ale dopiero dziś można mieć absolutną pewność. Company of Heroes 3 powstaje i zapowiada się naprawdę świetnie.

Relic Entertainment pracuje nad Company of Heroes 3

Dość często pojawiają się wzmianki, iż jakaś seria gier nie potrzebuje bliższego przedstawiania. W tym przypadku są one w pełni uzasadnione, bo Company of Heroes znają chyba wszyscy fani strategii, duże grono nie tylko ze słyszenia, ale z racji wielu godzin spędzonych na wciągających potyczkach. Powoli trzeba zacząć rezerwować sobie wolny czas na Company of Heroes 3.

SEGA oficjalnie zapowiedziała tytuł, nad którym pracuje Relic Entertainment. Powstaje z myślą o PC, co chyba nikogo nie zaskakuje. Premiera planowana jest na końcówkę przyszłego roku, ale póki co nie ma mowy o konkretnym terminie. Nie znaczy to jednak, że nie będzie można zagrać wcześniej. Twórcy planują bowiem udostępnienie wersji pre-alpha pozwalającej na przetestowanie fragmentów zabawy. Zainteresowani mogą zapisywać się na oficjalnej stronie gry.

Pierwszy zwiastun Company of Heroes 3

Czego spodziewać się po Company of Heroes 3?

Akcja Company of Heroes 3 będzie rozgrywała się w regionie śródziemnomorskim, w czasach II wojny światowej. Pod względem mechaniki rozgrywki nie ma co nastawiać się na rewolucję, ale też chyba mało kto jej tu oczekuje. Z pierwszych informacji można wywnioskować, iż twórcy chcą zaserwować grę wierną korzeniom marki, ale jednocześnie największą i najlepszą w jej historii. To pierwsze zapewne się uda, to drugie może stanowić spore wyzwanie. Nie dlatego, że Relic Entertainment nie zna się na swojej pracy, ale z uwagi na świetne oceny wcześniejszych gier wchodzących w skład serii.

Tereny działań zapowiadają się na mocno zróżnicowane, padają wzmianki o przełęczach włoskich gór, wybrzeżach, nadmorskich miastach oraz pustyniach Afryki Północnej. To ważne nie tylko z racji widoków, ale także z powodu konieczności stosowania odmiennych taktyk. Gracze mają otrzymać tu więcej frakcji i więcej pojazdów niż kiedykolwiek wcześniej.

Zabawa będzie możliwa nie tylko w rozbudowanej kampanii. Przewidywane są też potyczki i multiplayer. Obiecywana jest dopracowana oprawa wizualna. W tym kontekście twórcy wymieniają nowy system renderowania, rozbudowany system zniszczeń czy dopracowane animacje żołnierzy.

Wstępna weryfikacja zapowiedzi już podczas wspomnianych testów pre-alpha. Warto jednak pamiętać, że nie zobaczymy tu finalnej wersji gry, twórcy nawet otwarcie proszą o nadsyłanie opinii, które pomogą dopracować grę do, miejmy nadzieję, perfekcji.

Źródło: Company of Heroes

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grundi
  3
  O w mordę! Tak długo czekałem na trzecią część, że już ściągam alfę na steamie. Jedynka była tak świetna, że nie wiem jakim cudem chcą ją przebić.
  • avatar
   awesome1337
   1
   miejmy nadzieje ze nie będzie taka porażka jak dow3
   • avatar
    mgkiler
    -3
    Ja jakoś nie umiem grać w CoH ani w gry na silniku tej gry.
    Sterowanie mi nie podchodzi. Nie wiem na przykład jak wydać jednostce rozkaz by stała w miejscu i strzelała tylko jak ma w zasięgu wroga - a nie szła do niego. W innych RTSach nie ma z tym problemu, a tutaj, albo się nie da, albo ja czegoś nie wiem...
    • avatar
     mgkiler
     0
     To może ktoś zamiast minusować odpiszę ktoś jak to zrobić? Grałem w Iron Harvest 1920, które jest na silniku Company of Heroes (i sterowanie nawet takie samo). I tam jest misja gdzie musimy się skradać taką dziewczyną. Za chiny nie wiem jak zrobić by stała w krzakach i strzelała tylko jak ma kogoś w zasięgu, albo w ogóle nie strzelała - ona mi sama wybiega z krzaków i goni wroga i ginie. Jak w tej grze wydać prosty rozkaz "Hold Position"? Da się? W Company of Heroes to samo - jest dokladnie taki sam interface i sterowanie i też z tym problem jest. Aby jednostki się nie rozbiegały jak ujrzą coś tylko stały i pilnowały pozycji.
     • avatar
      Markus1
      0
      Super! Na to czekałem.