Ciekawostki

Mam dość złych wiadomości. OK Google, powiedz mi coś dobrego

przeczytasz w 1 min.

Czasem warto zagadnąć: OK Google, powiedz mi coś dobrego. Szczególnie gdy ma się już wszystkiego dość, a nie jest tajemnicą, że większość wiadomości w telewizji czy w Internecie to złe wiadomości. Choroby, morderstwa, kradzieże, klęski żywiołowe, wojny, zamieszki i nowe podatki…

OK Google, powiedz mi coś dobrego. Asystent Google ma coś dla ciebie

Korzystając z Asystenta Google, powiedz: „OK Google, powiedz mi coś dobrego”, a chwilę później usłyszysz jakąś pozytywną, krzepiącą wiadomość. Na przykład o tym, jak w Kenii poradzono sobie z plastikowym problemem, o ratowaniu drzew w Indonezji albo o tym, że w Oslo w ubiegłym roku nie zginął ani jeden rowerzysta. 

OK Google dobre wiadomości

Pozytywne wiadomości wybiera zespół projektu Outride.rs, a czyta nam je jego współzałożyciel, Jakub Górnicki. Plany zakładają, że katalog newsów będzie dynamicznie rozwijany, dzięki czemu w każdym momencie będziemy mogli się czegoś dobrego dowiedzieć. 

Pozytywne wiadomości z Polski i świata – dla zdrowej równowagi

Założenie jest takie, by pozytywne wiadomości były źródłem informacji nie tyle o problemach, co o sposobach na ich rozwiązanie. Nie mają tylko poprawiać humoru, ale też motywować do działania i wprowadzania zmian. Jest to realizacja idei zwanej „dziennikarstwem rozwiązań”. 

Taka funkcjonalność została przetestowana już we Francji oraz Stanach Zjednoczonych. Teraz przekazywania dobrych wiadomości nauczył się również polski Asystent Google. I bardzo dobrze – mamy nadzieję, że pomoże to zrównoważyć natłok negatywnych wiadomości.

Źródło: Google Blog Polska, informacja własna

Czytaj dalej o Asystencie Google: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Google jak TVP same pozytywne informacje :)
  • avatar
   sebastianzola
   3
   Niestety ale pozytywne informacje słabo się sprzedają. Ludzie chcą słyszeć o kataklizmach, o ofiarach w wypadkach,
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    I tyle z tego asystenta po prostu gadżet bez realnego zastosowania. Bawiłem się 2 miesiące i dla mnie kompletnie się nie sprawdza