Smartfony

OnePlus 6 bez jednej z największych wad poprzedników

przeczytasz w 1 min.

Producent potwierdził, iż OnePlus 6 będzie odporny na szkodliwe działanie wody. Nie wiemy, w jakim stopniu, ale widać, że względem poprzednich modeli szykuje się zmiana na plus.

OnePlus lubi podgrzewać atmosferę przed premierami swoich smartfonów. W tym roku producent wydaje się wyjątkowo aktywny, ale ma ku temu powody. Zanosi się na to, że OnePlus 6 będzie zauważalnie odbiegać od poprzedników.

Najwięcej mówi się o tym, iż nadchodzący smartfon będzie miał wyświetlacz z wcięciem. To rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności, chociaż wielu użytkownikom nie za bardzo przypadło do gustu. Mniej kontrowersji wywoła zapewne inna z potwierdzonych przez producenta informacji. OnePlus 6 będzie mógł pochwalić się obudową odporną na szkodliwe działanie wody.

OnePlus 6 wodoszczelny

Wszystkie karty nie zostały odkryte, ale nieoficjalnie mówi się o certyfikacie IP67 lub IP68. Wprawdzie możliwe jest też zastosowanie niższego stopnia ochrony (odporność tylko na zachlapania), ale w takim przypadku mówilibyśmy o rozczarowaniu. Skoro producent porusza ten temat to liczymy na pełną wodoszczelność. Nie da się ukryć, że brakowało tego w poprzednich propozycjach OnePlus.

Oficjalna premiera OnePlus 6 odbędzie się w maju.

Źródło: OnePlus

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  5
  Za to z jedną nową wadą brzydkim wcięciem (ang. notch) ;/
  • avatar
   Damiano1302
   2
   OnePlus przymierzał się do tego od kilku poprzedników. Ja rozbierając swój OnePlus 3T znalazłem "fundamenty" pod model wodoszczelny/wodoodporny. OnePlus 3T nie jest wodoszczelny czy wodoodporny ale lepiej znosi 10 min. w wodzie niż wodoszczelny iPhone 7, który po tej kompieli ma problemy z dotykiem.
   • avatar
    .Alx.
    0
    Cyt. "...będzie miał wyświetlacz z wcięciem. To rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności"

    U kogo zyskuje na popularności ?!

    Jak widać po komentarzach, tylko u producentów, pewnie zainwestowali w linie produkcyjne takich wyświetlaczy i trzeba to jakoś sprzedać.
    Myśleli, że skoro Apple zrobiło wycięcie w ekranie, to pewnie będzie to hit, ale się pomylili, iPhone X sprzedaje się kiepsko.
    Zdziwiłbym się gdyby to rozwiązanie przetrwało w następnej generacji smartfonów.
    • avatar
     tarjei86
     -6
     A ja się zastanawiam...co komu przeszkadza w tym wcięciu? Przecież to nie przeszkadza w ogóle w użytkowaniu. Bawiłem się trochę P20 Pro oraz iPhone X i absolutnie nie sprawia to żadnych problemów.
     • avatar
      adi27032000
      0
      Telefony wodoodporne to też kwestia samego szczęścia, bo ja, posiadacz starego One (m7) nie miałem nigdy żadnych problemów, aby wykąpać pod bieżącą wodą, a do tego otwierałem kilka razy go, więc .... tak jak piszę wyżej, szczęście naprawdę daję dużo