Opaski fitness

Xiaomi Mi Band 6 oficjalnie - są nowości, ale i braki

przeczytasz w 2 min.

Xiaomi Mi Band 6 to najnowszy przedstawiciel bardzo popularnej serii opasek sportowych. Jakie ulepszenia względem poprzednika wprowadził producent?

Xiaomi Mi Band 6 z 1,56-calowym wyświetlaczem AMOLED

Szukając opaski fitness, zwłaszcza przystępnej cenowo, wiele osób spogląda na propozycje Xiaomi. Trzeba przyznać, że kolejne pojawiają się bardzo szybko. Premiera Xiaomi Mi Band 5 miała miejsce w czerwcu zeszłego roku, dziś producent pochwalił się następcą. I ten dość szybko wpada w oko.

Najważniejsza cecha Xiaomi Mi Band 6 to zdecydowanie większy, 1,56-calowy wyświetlacz. Nadal jest to oczywiście panel AMOLED, producent deklaruje, że cechuje się zagęszczeniem 326 pikseli na cal i oferuje około 50 % więcej miejsca na informacje niż Xiaomi Mi Band 5 (1,1 cala). Oglądanie powiadomień czy statystyk z treningu powinno być bardziej komfortowe. Jasność maksymalna to w tym przypadku 450 nitów (a więc w tej kwestii bez zmian). Można liczyć też na konfigurowalne tarcze zegara z ponad 60 motywami.

Xiaomi Mi Band 6

Dwa razy więcej trybów fitness

Producent chwali się też bardziej rozbudowanym oprogramowaniem, które może monitorować więcej trybów ćwiczeń. Konkretnie aż 30, w tym między innymi rozciąganie i HIIT, gimnastyka, zumba czy taniec. Automatycznie wykrywanych będzie sześć popularnych aktywności.

Przyszli posiadacze Xiaomi Mi Band 6 mogą spodziewać się też opcji mierzenia natlenienia krwi (SpO2), monitorowania tętna, śledzenia snu i drzemki czy monitorowania stresu.

Wbudowana bateria ma zapewniać do 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Zgodnie z oczekiwaniami gadżet jest wodoszczelny zgodnie z normą 5 ATM, może być zatem noszony podczas pływania.

Czego brakuje? Niektórzy mogą być rozczarowani, iż producent nadal nie pokusił się o GPS czy moduł NFC (będzie, ale tylko w wariancie sprzedawanym w Chinach).

Xiaomi Mi Band 6

Cena Xiaomi Mi Band 6

Chętni na sięgnięcie po Xiaomi Mi Band 6 będą mogli wybierać spośród sześciu wersji kolorystycznych - czarnej, niebieskiej, pomarańczowej, żółtej, zielonej i beżowej.

Co z ceną? Ta europejska została ustalona na 44.99 euro. Na polską musimy jeszcze trochę poczekać.

Źródło: Xiaomi

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Pixel
    4
    Skoro nie ma GPS i NFC to podziękuje i zostaje na Mi Band 5. Szkoda że Mi Band 5 w powiązaniu z telefonem bardzo kiepsko pozycjonuje pozycje na mapce za pomocą GPS w trybie spaceru czy jazdy na rowerze, co aktualizację liczę że to poprawią no ale nadal jest tak samo kiepsko.