Systemy operacyjne

Ostatni rok wsparcia dla Windows 7

przeczytasz w 1 min.

Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć i system Windows 7 nie jest tutaj wyjątkiem. Jego era dobiegnie końca za okrągły rok.

(Wydany w 2009 roku) Windows 7 musiał już uznać wyższość „Dziesiątki”, ale wciąż ma niemałe grono użytkowników, którzy cenią sobie jego funkcjonalność, stabilność, optymalizację i estetykę. Najwyższy czas jednak, by pomyśleli oni o aktualizacji, bo Microsoft potwierdził właśnie, że trwa ostatni rok wsparcia dla tego systemu operacyjnego.

14 stycznia 2020 roku to oficjalna data wygaszenia wsparcia. Po tym dniu nie pojawi się już żadna aktualizacja ani nawet łatka bezpieczeństwa. Przynajmniej tak wygląda to w przypadku użytkowników domowych, bo klienci biznesowi będą mogli otrzymywać nowe pakiety zabezpieczeń, za co jednak przyjdzie im dodatkowo zapłacić.

Innymi słowy: najwyższy czas, by (przynajmniej w domach) era systemu Windows 7 została uznana za zakończoną. To i tak (przypomnijmy) pięć lat później niż początkowo zakładano, a jak na oficjalnym blogu podsumował Brad Anderson, wiceprezes Microsoft 365, „zmiany i ulepszenia w technologii są nieuniknione”.

Źródło: CNET, Microsoft

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  9
  Wczoraj instalowałem windows 10 na nowym kompie biurowym do zadań specjalnych, odpaliłem aktualizacje na parę godzin, potem przychodzę instaluję, testuje... i znowu problemy z poprawnym działaniem programów, szczególe z Google Chrome. (i to już nie pierwszy raz)

  Po prostu nie da się na tym badziewiu pracować, masę danych z waszych PC ściągają przez telemetrię i dalej błędy, musiałem z neta pobrać windows 7 z dogranymi sterownikami NVMe i sprawa była załatwiona.

  Także ja nie mam zamiaru rozstawać się ze stabilnym Windowsem 7, dla jakiejś BETY Windows 10, zwyczajnie szkoda czasu na walkę z NIE-dopracowanym systemem operacyjnym.
  • avatar
   BariGT
   8
   Skoro nie jesteśmy w stanie stworzyć lepszego systemu niż win7 i po 4 latach walki jest on ciagle systemem WYBORU, to trzeba dziada ubić :P
   • avatar
    Profilm
    5
    Idealny system, wydajny i bardzo lekki jest wydany pocichu w 2015 Thin Pc przez Microsoft oraz uaktualniony przez geniuszy POLSKICH o Niku Sromotnik.
    Podaję link: https://winclub.pl/topic/17187-win-jg7-thinpc-v2019/
    to 32 bitowy na bardzo słabe pc i laptopy.

    https://winclub.pl/topic/14233-win-jg7-hppro-x64-v2018-archiwum/
    to jest 64 bitowy wydajny system.
    Może z Google Drive ściągniesz szybciej:

    https://drive.google.com/file/d/1p0SYsPY4mjQ1zR5c-8evPhBGl-FDD7RU/view?usp=sharing

    POLECAM> ja używam do pracy w adobe premiere i photoshop i jest błyskawica. Andrzej Wyszyński
    • avatar
     Dragonik
     4
     Mi to obojętne bo i tak mam modyfikowaną 7
     • avatar
      Tomasz Słowik
      0
      Nareszcie, nie bedzie trzeba odkręcać efektów nieudanych aktualizacji na rodzinnych komputerach. Szkoda że tak długo Microsofcie.
      • avatar
       dariozata
       -4
       Polecam alternatywe dla Wingrozy 10! System szybki, sprawny, nowoczesny, funkcjonalny!

       https://xubuntu.org/download/
       • avatar
        Sander Cohen
        -5
        Coz. Dobry byl, ale czas najwyższy na przesiadke.
        Może w koncu skupia sie w pelni na tej 10 i nie bedzie tyle problemow.
        Od lat mam 10 i ogólnie większych zastrzezen nie mam.