Aplikacje mobilne

Outlook trafia na Androida oraz iOS i prezentuje się naprawdę dobrze

przeczytasz w 1 min.

Microsoft przykłada coraz większą uwagę do aplikacji na urządzenia mobilne.

Outlook trafia na Androida oraz iOS

Już jakiś czas temu pokusiliśmy się o stwierdzenie, że Microsoft przykłada coraz większą uwagę do aplikacji na urządzenia mobilne. Producent właśnie dał temu kolejny dowód.

Na urządzeniach z systemem Apple iOS oraz Google Android dostępna jest już aplikacja Outlook. Co ciekawe, Microsoft ponownie nie przyłożył się do tego, aby zadbać o użytkowników Windows Phone. Ci poczekać będą musieli na Windows 10, bo dopiero na nim pojawić ma się nowy Outlook.

Szkoda jest tym większa, że przygotowana aplikacja prezentuje się naprawdę dobrze. Do działania wykorzystuje ono oprogramowanie Acompli i na stracie współpracuje z Exchange, Office 365, Outlook.com, iCloud, Gmail oraz Yahoo, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby utworzyć także inne konta. Poza tym można korzystać tutaj z kalendarza z powiadomieniami czy opcji szybkiego wyszukiwania.

Jeśli chodzi o wygląd aplikacji to nie mamy tutaj do czynienia z niczym zaskakującym. Interfejs jest bowiem płaski, a kolory bardzo stonowane. Trzeba jednak przyznać, że wygląda to całkiem dobrze, a aplikacja działa bardzo płynnie, co sugerują przynajmniej pierwsze komentarze.

OutlookOutlook mobilny

Aplikacja jest darmowa, a pobrać można ją z oficjalnych sklepów Apple i Google. Warto jednak pamiętać, iż działa ona na iOS w wersji 8.0 oraz Android 4.0 lub nowszym.


Pobierz: 

Outlook na Androida

Outlook  na iOS

 

Rozmiar pliku: 9,3 MB

Rozmiar pliku: 22,5 MB


Źródło: itunes.apple, play.google, claritysoft

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Minimal
  5
  Od kiedy do Gmail'a można podłączyć wszystkie konta w zasadzie zrezygnowałem z innych aplikacji z prostego powodu: gmail'a i tak trzeba mieć na androidzie :)
  • avatar
   zakius
   3
   do odbierania powiadomień wystarcza mail obecny w wp, a do porządnego zarządzania wielką skrzynka i tak smyrfon się nie nada
   • avatar
    SowaSS
    2
    Nie rozumiem czemu Microsoft nie chce wykorzystać potencjału Windows Phone.
    • avatar
     Bambo1983
     1
     Wciąż mocno niedopracowana, brak obsługi RMS Permissions, SMIME Encryption. Brak wsparcia dla shared mailboxów Exchange/O365, możliwości zmiany adresu z którego wysyłamy, np na ktorys z send on behalf albo send as.
     Apka nie stosuje polityk bezpieczenstwa ActiveSync, notyfikuje sie tylko 1 raz na koncie Exchange, nawet jeśli jest użyta na kilku urządzeniach (w przypadku 'device wipe' ciekawe co zrobi...).
     Lista kolejnych niedoróbek spora, wymieniłem tylko te najważniejsze.