• benchmark.pl
 • newsy
 • Panasonic zapowiada narzędzia dla Smart TV - aplikację My Home Screen i rysik Touch Pen

Panasonic zapowiada narzędzia dla Smart TV - aplikację My Home Screen i rysik Touch Pen

przeczytasz w 1 min.

Telewizory staną się jeszcze przyjaźniejsze dla użytkownika i zaoferują więcej innowacyjnych możliwości obsługi

Panasonic My Home Screen

Podczas konferencji prasowej przed targami CES 2013 firma Panasonic zapowiedziała dwa nowe narzędzie dla telewizorów Smart TV – aplikację My Home Screen oraz rysik Touch Pen.

Panasonic My Home Screen to narzędzie służące do personalizacji ustawień telewizora. Przeważnie z jednego odbiornika korzysta więcej niż jedna osoba i każda z nich preferuje nieco inne właściwości. MHC umożliwić ma zapisanie wielu profili z uwzględnieniem podstawowych ustawień. 

Nowe telewizory z serii Viera będą wyposażone we wbudowaną kamerkę. Dzięki technologii rozpoznawania twarzy i kontroli głosowej zapisywanie i wczytywanie profili ma być bardzo szybkie i bezproblemowe.

Pansonic Touch Pen z kolei to nowy rysik z pełnym oprogramowaniem. Narzędzie będzie w pełni kompatybilne z tegorocznymi modelami Smart TV japońskiego koncernu. Działanie ma być bardzo uproszczone – wystarczy kliknąć na ekran, aby otworzyć pasek narzędzi do edycji i opisywania zdjęć – reszta to już tylko wyobraźnia użytkownika.

Panasonic Touch Pen

Narzędzie My Home Screen dostępne będzie od razu z telewizorami Panasonic Viera, natomiast rysik Touch Pen powinien pojawić się na rynku już wkrótce. 

Źródło: Engadget

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Padłem, rysik do telewizora.
  • avatar
   hideo
   5
   i 16 nowych plazm i 16 led lcd tv, które jakością obrazu wymiotą jak zwykle przy umiarkowanych cenach
   • avatar
    Luiso
    3
    no właśnie to samo chciałem o tych plazmach napisać. przeciętni ludzie nabierają się na te ledy i im się je wciska na promocjach jak leci a plazmy od panasa wybierają tylko nieliczni bardziej swiadomi.
    • avatar
     AndreoKomp
     1
     Niech lepiej skupią się na produkcji OLED-ów, które będą w końcu wnosiły coś pozytywnego do obrazu.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      Lusio- tak, tylko weź pod uwagę, że jednak "plazmy od panasa" ciągną DUUŻO więcej energii, niż telewizory na LEDach.

      Dodatkowo plazmy nie posiadają zbyt dużej gamy czerni absorpcyjnej (plazmy z przyczyn konstrukcyjnych mają kłopoty z emisją światła o dużym natężeniu, niemal bez wyjątku wyposaża się je w szklane, niepodbarwiane filtry ekranowe o wysokiej przejrzystości. Oczywiście stworzenie ekranu plazmowego, który dobrze pochłania światło widzialne jest możliwe, ale dość kosztowne. Dlatego też ekrany plazm są w większości ciemnoszare choć nie znaczy to wcale, że takie same. Wystarczy porównać wygląd ekranów plazm Panasonica, Samsunga, czy LG aby zauważyć różnice.)

      Ich żywotność zwykle jest 2 razy mniejsza, niż TV LED/LCD.

      Więcej? Proszę bardzo- słyszałeś o efekcie wypalania? Jeśli masz starszy model TV plazmowego, to chyba wiesz, o czym mówię. W nowszych już to zniwelowano, choć nie całkowicie usunięto.

      Inny mankament to to, że technologia wymusza produkcję dużych modeli- nie znajdziesz na rynku plazmy < 32".

      I na końcu: spróbuj przenieść plazmę w pozycji innej, niż pionowa- masz po matrycy. Nieodwracalnie.

      To jak panie świadomy? Dalej twierdzisz, że plazmy4ever, a LED/LCD dla ubogich i głupich? Wiesz, ja się "wolę nabrać" na LEDY, w technologii których mam 3 telewizory (i sobie chwalę!) i mieć spokój, niż plazmę i się z nią pierdolić...
      • avatar
       Luiso
       -1
       mongol13

       Dalej nie zmieniam zdania. Twoje argumenty znałem choć nie wszystko co piszesz jest prawdą. Nie możemy tak pisać bo w sumie zarówno Ty jak i ja za bardzo uogólniamy.

       Może tak:

       Wszystko zależy od tego czego kto oczekuje. Przeciętnemu użytkownikowi wystarczy nawet edge led. Bardziej wymagający, któremu zależy na bardzo dobrej jakości obrazu wybierze model w pełni led, zyskując dużo np. na energooszczędności (w stosunku do plasmy 20-30% aktualnie bo w stosunku do lcd starej generacji zysk już jest nie wielki w tym aspekcie) i dobrą jakość obrazu w ogóle. I teraz moim zdaniem ktoś ceniący bezkompromisową jakość obrazu zdecyduje się na plasmy np. od Panasonica od 2011 roku najlepiej.

       Oczywiście, że zdarzały się znane problemy w plasmach, o najbardziej popularnym napisałeś ale były nawet inne w starszych modelach. Choć to zawsze dotyczyło jakiejś partii danej serii. U mnie model x10 od właśnie Panasonica (czyli stary) działa bez najmniejszych problemów a już czas pracy spokojnie go kwalifikuje do usterki np. wypalenia..

       Ciemniejsze matryce to również prawda, ale widzisz to również w moim przypadku jest duża zaleta. Zależy jak używasz i kiedy TV. Głebia czerni w najnowszych bardzo drogich ledach jest już znacznie lepsza niż kiedyś ale co najwyżej może dorównać tej z nowych plazm.

       Jak ktoś szuka mniejszych niż 40' to oczywiście nie może wybrac plasmy. Ale czy to jest minus??? Te się generalnie zaczynają na wiekszą skalę od 40 z kilkoma mniejszymi wyjatkami, ale w moim przypadku poniżej 40' już nie ma sensu, nawet do małych pomieszczeń.

       • avatar
        Luiso
        -1
        I na końcu: spróbuj przenieść plazmę w pozycji innej, niż pionowa- masz po matrycy. Nieodwracalnie.
        (To akurat jest znany sposob na uszkodzenie Tv jak sie ma przedluzona gwarancje na 5 lat na Tv tylko plasmowy od zdarzeń losowych.) No ale to rowniez jest naciagany minus bo takich ograniczen wymaga ta technologia. TV z zalozenia ma stac, a jak przenosisz to nalezy to zrobic w sposob prawidlowy, ostrozny i tyle.

        Nie napisalem nigdzie 4ever plasmy bo tak nie mysle i to kiedys sie zmieni a led nie jest dla ubogich!!! Dopowiedziałes sobie.

        Dla innych są jeszcze inne plusy i minusy tych technologi. np. Ładniejsze są zwykle Ledy a najczęściej najładniejsze te najgorsze czyli edge. Plasmy również zmalały i są w dzisiejszych czasach już przyzwoicie zaprojektowane. Za to minusem ledów jest to , że ciężko o model z tak dobrymi kątami widzenia jak w plasmach.i.t.d. i.t.d.
        reasumując Ty wybierasz led ja wybieram plasmę.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Czy wiadomo czy rysik bedzie w komplecie z TV? bo się boje że u nas może być problem z dostępnością, a wydaje się spoko do salki konferencyjnej