Drony

Wyścigowy dron FPV od Parrot [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Dzięki goglom operator ma wrażenie, jakby znajdował się na pokładzie drona. Parrot Mambo FPV to naprawdę interesująca propozycja.

Aktualizacja [29.09.2017]: Firma Parrot poinformowała, że dron Mambo FPV trafi również do sprzedaży w naszym kraju. Wyścigowy bezzałogowiec dostępny będzie w sklepach od października, a jego sugerowana cena to 759 złotych. Sam producent opisuje swoje nowe dzieło takimi słowami:

„Minidron Parrot Mambo FPV otwiera przed użytkownikiem ekscytujący świat powietrznych wyścigów z widokiem z pierwszej osoby. Połączenie kamery HD, precyzyjnego kontrolera oraz gogli VR gwarantuje świetną rozrywkę oraz zupełnie nowe doznania – zarówno początkującym, jak i doświadczonym pilotom”.

News [16.09.2017]: Mambo to dron, który rozpędza się do prawie 30 km/h. To dużo i niedużo, ale może to i lepiej, bo jego producent (czyli Parrot) chce, byśmy obserwowali zdarzenia tak, jakbyśmy siedzieli w jego wnętrzu.

Parrot Mambo FPV tak dokładnie nazywa się nowa wersja drona wyścigowego wyposażonego w kamerę rejestrującą obraz w rozdzielczości HD oraz moduł łączności bezprzewodowej, który przesyła to wideo wprost do mobilnych gogli VR (Cockpitglasses 2 obsługują smartfony o przekątnej do 6 cali), które znajdują się na głowie operatora. Ten ostatni powinien więc czuć się tak, jakby on sam leciał.

Parrot mambo FPV dron

Dron pozwala latać w trzech różnych trybach: łatwym, wyścigowym i driftowym. Jego akumulator zapewnia zaś do 10 minut zabawy (z jednej strony niewiele, ale z drugiej – z takimi zabawkami chyba nie ma co przesadzać). Plusem jest szybkie ładowanie (w 25 minut), do czego potrzebne jest jednak dodatkowe akcesorium.

Specyfikacja Parrot Mambo:

 • Wymiary: 180 x 180 mm
 • Waga: 63 g
 • Maks. prędkość: 30 km/h
 • Maks. czas lotu: 10 minut
 • Stabilizacja: 3-osiowa
 • Kamera: HD/30fps

Cena to 180 dolarów.

Źródło: Parrot, Engadget

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rlistek
  1
  30fps cinematic experience LuL. Ciekawe jaki input lag.
  • avatar
   Marucins
   1
   A co z fra*erami którzy rozwalili swoje Parroty?
   • avatar
    Yamaraj6
    0
    Gogle Vr i 30fps - rzyg gwarantowany.