Systemy operacyjne

Masz urządzenia Apple i chcesz być bezpieczny w sieci? Koniecznie to zrób

przeczytasz w 1 min.

Apple wydało pilne uaktualnienie najpopularniejszych systemów operacyjnych. Zawiera ono między innymi ważne poprawki bezpieczeństwa. Jeśli masz iPhone’a, iPada lub Maca to koniecznie je zaktualizuj.

Pilna aktualizacja iOS, iPadOS i macOS

Na stronie wsparcia technicznego Apple przeczytać można, że tak zwane pilne uaktualnienie zabezpieczeń (Rapid Security Responses, RSR) to nowy rodzaj oprogramowania przeznaczonego dla iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac.

Aby zainstalować te poprawki należy najpierw zaktualizować swoje urządzenia do najnowszych wersji oprogramowania, czyli iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 oraz macOS 13.3.1.

Po instalacji najnowszych poprawek, przy numerze wersji oprogramowania pojawia się litera, w tym przypadku jest to (a) - iOS 16.4.1 (a), iPadOS 16.4.1 (a) oraz macOS 13.3.1 (a).

iOS 16.4.1 (a)

Dlaczego trzeba zainstalować te poprawki?

To pilne uaktualnienie zabezpieczeń zawiera uaktualnienie oprogramowania w przeglądarce Safari, mechanizmie WebKit oraz innych krytycznych bibliotekach systemowych. Co ważne, eliminuje ono problemy, które mogłyby ułatwić ataki hakerskie lub takie, które zostały już do takich ataków wykorzystane.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy zgłaszają problemy związane z instalacją tych poprawek.

Dajcie znać w komentarzu czy udało Wam się je zainstalować.

Źródło: Apple

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    royal90
    -6
    Uwielbiam XDXD Aplle takie najbezpieczniejsze, takie wspaniałe a to co chwilę łatki bezpieczeństwa bo... można się włamać. albo apple opracowuje system zabezpieczajacy przed włamaniami bo... do tej pory go nie było i można się było z łatwością włamać.

    także to tyle o przesayebistej niepokonalności systemu appla. Pegasus (któego już zablokowano ale jego pochodne już nie) macha ręką XD