Telefony

Dwa numery telefonu na jednej karcie SIM w Play

przeczytasz w 2 min.

Operator sieci komórkowej Play wprowadził do oferty nową usługę. Polega ona na możliwości przypisania do jednej karty dwóch numerów telefonu.

play oferta dwa numery jedna karta sim

Operator sieci komórkowej Play na zorganizowanej niedawno konferencji dotyczącej nowej oferty i odmienionych taryf postanowił zaprezentować także długo wyczekiwaną przez użytkowników usługę. Mowa tutaj o usłudze „Drugi numer”, a dokładniej funkcji umożliwiającej przypisanie do jednej karty SIM dwóch numerów telefonu.

Prezentowana usługa docelowo została skierowana dla firm, jednak jak możemy przeczytać na blogu operatora i zobaczyć na udostępnionych slajdach mogą z niej skorzystać także odbiorcy indywidualni. Wspomniana usługa w teorii ma pozwolić na przypisanie do jednej karty SIM dwóch numerów telefonów.

Do tej pory, aby móc cieszyć się dwoma numerami niestety należało nieco utrudnić sobie życie. Z dwojga złego najkorzystniej wychodził zakup telefonu z funkcją dual-SIM i montaż obu kart jednocześnie.

play drugi numer informacje jakie numery

Teraz dzięki sieci Play abonenci bez problemu będą mogli korzystać z dwóch numerów telefonu. Przykładowo jeden numer może być naszym prywatnym do kontaktów z rodziną czy znajomymi natomiast drugi chociażby służbowy służący wyłącznie do pracy.

play nowa usługa dwa numery telefonu informacje umowa aktywacja

Jak zapewnia operator, dodatkowym numerem na naszej karcie może być zarówno numer komórkowy – nowy lub przeniesiony od innego operatora, lub nawet numer telefonu stacjonarnego. Działanie nowej funkcji jest bardzo proste, użytkownik, który ma przypisane dwa numery do jednej karty w przypadku wykonywania połączeń może wybrać, z którego numeru chce przeprowadzić połączenie.

play schemat działanie usługa dwa numery

Wprowadzając zwykły numer telefonu, użytkownik wykona połączenie z głównego numeru, jednak jeżeli zechce wykonać połączenie z numeru dodatkowego, to wystarczy, że za numerem wybieranego numeru wstawi znak „#1”, a połączenie zostanie zrealizowane z dodatkowego numeru.

play działenie kody USSD dwa numery jedna karta sim

Play opublikował także stawki za korzystanie ze wspomnianej usługi. Opłaty różnią się w zależności od tego, czy usługę wybiera klient indywidualny, czy firma. W przypadku tego drugiego, za aktywację usługi należy zapłacić 29 zł z VAT, natomiast miesięczny abonament wynosi 6 zł (przy fakturze elektronicznej lub 10 przy wyborze tradycyjnej) z VAT. Dokładne stawiki związane z wykorzystaniem usługi i promocje można sprawdzić na zamieszczonych slajdach.

play dwa numery jedna karta sim ceny stawki opłaty aktywacja

Źródło: blogplay

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zapsu
  15
  Mam Play i sobie chwalę, więc nie wiem po co to narzekanie. Nikt nie miał takiej dobrej oferty jak wybierałem abo.
  • avatar
   sober
   8
   Będąc prawie 10 lat w Plusie wielokrotnie płaciłem rachunki w wysokości 70, 80 lub nawet 100 zł, nie mając nawet pakietu Internetowego, a sprawdzanie stanu konta było dla mnie codziennością. Od około roku jestem w Play'u i płacę miesiąc w miesiąc 39 zł nie patrząc nawet na stan konta. Nie wiem do końca jak to jest z zasięgiem, bo będąc w Plusie nigdy na niego nie narzekałem, tak samo jak teraz będąc w Play'u.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    Myślałem, że po to ma się osobno numery prywatny i firmowy, żeby w czasie całkowicie wolnym od pracy, wyłączyć służbowy telefon i się nim nie przejmować. Tutaj chyba nie ma takiej możliwości. Żonka i pani Jadzia z pracy naparzają na ten sam telefon i dodatkowo żeby zadzwonić z drugiego numeru trzeba się bawić w jakieś głupie gwiazdki. Dual sim jednak lepszy, bo nie jesteś uziemiony w Play.
    • avatar
     miedzianek
     2
     "Opłaty różnią się w zależności od tego, czy usługę wybiera klient indywidualny, czy firma. W przypadku tego drugiego, za aktywację usługi należy zapłacić 29 zł z VAT, natomiast miesięczny abonament wynosi 6 zł (przy fakturze elektronicznej lub 10 przy wyborze tradycyjnej) z VAT"

     po zdjeciu widac,ze podane przez was ceny sa dla klienta indywidualnego;)
     • avatar
      Grinch
      1
      Z tego co kojarzę to w Orange opcja drugiego numeru już jest od dawna :>
      • avatar
       piotrek84g
       1
       Play miał/ma też ciekawą usługę "Xtra Numer".
       • avatar
        hesus30
        1
        Chyba od roku korzystam z tego w Orange...
        • avatar
         gatar
         -12
         Jakość usług Play wygląda dobrze w reklamach ... TYLKO.
         • avatar
          Dragonik
          -13
          NIech play spada z nadajników plusa bo często jak z kimś rozmawiam to nie słyszę rozmówcy bo sygnał zanika
          • avatar
           ADiS_
           0
           Dokładne stawiki związane z wykorzystaniem usługi i promocje można sprawdzić na zamieszczonych slajdach.

           *stawki - poprawcie ;)
           • avatar
            steelek
            0
            Drogie toto... w orange o ile pamietam to 2 albo 3 zl na miesiac i to juz od bardzo dawna.