Płyty główne

Płyty główne EVGA już bez DVD z oprogramowaniem - zamiast niej będzie pendrive

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
29 komentarzy Dyskutuj z nami

Amerykański producent idzie z duchem czasu i zapowiada zmiany w dodawanym oprogramowaniu.

Płytka z oprogramowaniem to nieodłączny element wyposażenia płyty głównej, z którego... korzysta coraz mniej klientów. Firma EVGA postanowiła więc iść z duchem czasu i zapowiedziała wycofanie się z archaicznego dodatku.

Dodatkowe oprogramowanie będzie dodawane na pamięci flash o pojemności 8 GB (oprócz tego będzie można je również ściągnąć ze strony producenta). Zmiany mają wejść wraz z nowymi płytami z chipsetem Intel H370 i będą kontynuowane w przyszłych modelach.

EVGA Pendrive

Wykorzystanie pendrive'a wydaje się bardzo dobrym pomysłem, szczególnie w czasach, gdy coraz mniej osób korzysta z napędu optycznego. Warto jednak zauważyć, że wcześniej podobne rozwiązanie było stosowane w niektórych płytach z serii ASUS Republic of Gamers (np. modelu ASUS ROG Maximus IX Extreme).

Źrodło: Jacob Freeman @ Twitter

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zwis88
  Dożyłem tych czasów, mogę umierać
  9
 • avatar
  Kotowaru
  Well, nareszcie?
  8
 • avatar
  KENJI512
  Brawo! oby nie były zabezpieczone, to będzie dla córek, synów, matek i ojców na prezentacje, muzykę oraz inne zastosowania :D
  6
 • avatar
  NewUnnamedUser
  Osobiście ostatni raz użyłem (a raczej chciałem użyć) napędu DVD po zakupie pudełkowej wersji gry Battlefield 1. Tylko dlatego, że jak na dzisiejsze czasy, mam słaby internet. Jednak z uwagi na zarysowaną płytę i tak musiałem pobierać grę z sieci. Wcześniej już kilka lat praktycznie nie używałem napędu w ogóle. System o wiele szybciej instaluje się z pendrive'a. Gry kupuje już praktycznie cyfrowe, a nawet jeśli kupi się fizyczną wersję, to można też ją pobrać z neta. Sterowniki i wszystko inne pobiera się ze stron producenta itd. Tak samo jak wcześniej dyskietki, tak teraz CD/DVD dla większości użytkowników PC, są całkowicie zbędne. Ceny takich 8GB pamięci flash to normalnie kwestia 10-15 zł. Hurtem można nabyć za 7-8 zł, od zaprzyjaźnionej firmą to za przysłowiowego browara, więc według mnie to już dawno temu powinno być standardem. Gdyby takie peny dołączali do płatków śniadaniowych to można byłoby się dziwić, a tak to trzeba się dziwić dlaczego tego jeszcze nie czynią.
  3
 • avatar
  kitamo
  A jakby tak zintegrować na plycie pamięć flash i sterowniki powinni dawac już w tej pamięci ewentualnie później może sobie użytkownik je updatowac.
  Wystarczyła by kostka 2GB
  3
 • avatar
  baca130
  Ja 6 lat temu dostałem pendrive do TV gdzie była tylko instrukcja obsługi a oni do płyt dopiero teraz.
  2
 • avatar
  Arek13022
  Oby to już stało się standardem, najwyższy czas :)
  1
 • avatar
  Warmonger
  Coś w tym jest... Do obecnego komputera kupiłem tani napęd DVD tylko po to, aby zainstalować system z płyty. Napęd nigdy nie działał, ale system stoi.
 • avatar
  mutissj
  od chinola kupią pendriva za 1 dolara
  -5
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  A po co ten pendrive?
  Windows_10 ma swoje sterowniki uniwersalne , wystarczy wejść na stronę ściągnąć Live_Update i mamy komplecik w kilka minut.

  Czynność wkładania Pendrive do portu USB marnuje energię.
  :)
  -5
 • avatar
  Pankracy666
  Elegancko ;)
 • avatar
  taki_jeden
  Płyta czy pendrive ogólnie praktycznie bezużyteczne. Może mieć zastosowanie jeżeli faktycznie ktoś nie ma dostępu do neta. Ale w innych przypadkach, raz że system sam sobie pobierze co potrzebuje. A nawet jak nie, to na tym nośniku dołączanym do pudełka i tak są stare wersje sterowników. O ile nie jest to sterownik do karty sieciowej to i tak wszedłbym na stronę producenta i pobrał najnowsze wersje niż instalował to co jest na nośniku z pudełka. Aczkolwiek i tak lepiej pendrive niż płyta. Ja np nie mam odtwarzacza płyt wcale.