Telefony

Polacy piszą petycję do Google

przeczytasz w 1 min.

Z ciekawą i słuszną inicjatywą wyszli rodzimi entuzjaści mobilnego systemu operacyjnego Google. Bo choć Android lada moment stanie się liderem rynku, wciąż wiele można poprawić na lepsze.

W tym konkretnym wypadku spotykamy się ze standardowym problemem traktowania Polski jako kraju tzw. "trzeciego technologicznego świata". Android Market będący elektronicznym "sklepem" przypominającym na przykład Apple Store umożliwia kupowanie i pobieranie aplikacji przystosowanych specjalnie pod Androida.

I całość funkcjonuje naprawdę nieźle, ale nie w naszym kraju. Nad Wisłą otrzymaliśmy okrojoną wersję Android Market, w której dostępne są tylko i wyłącznie darmowe programy. A z ich jakością bywa różnie. Społeczność skupiona wokół android.com.pl postanowiła przedsięwziąć własne kroki w celu unormalizowania tej dziwnej sytuacji.

W tym celu stworzono specjalną petycję, która zostanie przekazana Google, a znając podejście akurat tej firmy do swoich fanów - śmiało można podejrzewać, że przy odpowiednio dużym poparciu gigant pójdzie na ustępstwa. Akcja może mieć także wiele korzyści dla rodzimych producentów, a ponieważ tworzenie aplikacji na komórki jest stosunkowo proste (konfrontując z największymi produkcjami pecetowymi), jest to wielka szansa dla utalentowanych rodaków.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  0
  Podpisałbym się pod każdą inicjatywą tego typu, ale to coś nie akceptuje moich adresów mailowych :?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Petycja podpisana, bardzo dobra inicjatywa.
   • avatar
    specjalized
    0
    też bym sie podpisał...gdybym miał androida :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     No dziwi mnie ta polityka MS, Sony, Apple i teraz Google. Na pewno jak zawsze chodzi o pieniądze..

     btw, da się poprawić na gorsze?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Również się podpisałem. Fajna sprawa.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Podpisane ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Wreszcie... Od razu podpisuje :). Brakuje jeszcze mi tylko nowego marektu z androida 1.6, ale czuje, że już niedługo uwolnię się od oficjalnego romu od htc :P. Mogłem wtedy nie aktualizować romu, bo ten z sense ui jest bardziej zbugowany niż poprzedni, a z resztą znudził mi się jego wygląd :P