Filmy / seriale / VOD

Powrót BlackBerry? Tak i to mocny, ale nie taki, jak byśmy chcieli

przeczytasz w 1 min.

Choć jej czasy już minęły, marka BlackBerry wciąż wywołuje duże emocje. Podobnie może być z filmem, który został jej poświęcony. Pierwszy zwiastun zachęca do wizyty w kinie.

BlackBerry – powstaje film o kultowej marce telefonów

Film BlackBerry skupia się na historii byłych dyrektorów generalnych kanadyjskiej marki – to Mike Lazaridis i Jim Balsillie, w których wcielą się odpowiednio Jay Baruchel i Glenn Howerton. Może i nie są to najgłośniejsze nazwiska w branży technologicznej, ale odegrali w niej jednak istotne role. Nie będzie dużą przesadą stwierdzenie, że bez BlackBerry iPhone mógłby nigdy nie powstać. 

Autorzy scenariusza (na podstawie książki Jacquie McNish i Seana Silcoffa) – Matt Johnson i Matthew Miller – przygotowali opowieść, która rozpoczyna się wraz z początkami samej firmy BlackBerry, prowadzi nas przez jej wzloty i upadki, by zakończyć się na porażce. Wszyscy doskonale wiemy, co stało się z tą kanadyjską marką, gdy na rynku zaczęły dominować iPhone’y i smartfony z Androidem.  

Zobacz pierwszy zwiastun BlackBerry

W przeciwieństwie do takich produkcji jak Steve Jobs czy (poświęcone Facebookowi) The Social Network, film BlackBerry będzie utrzymany w luźniejszych klimatach. Doskonale pokazuje to zwiastun, który już teraz możesz obejrzeć… 

Niezwykła historia BlackBerry w filmie

Kinowa premiera filmu BlackBerry została zaplanowana na 12 maja bieżącego roku. Już teraz jednak twórcy objechali z nim kilka festiwali. Produkcja spotkała się na nich z bardzo ciepłym przyjęciem. Wygląda więc na to, że warto czekać – zarówno z powodów czysto filmowych, jak i po to, by poznać historię tej ważnej marki w dziejach telefonów komórkowych. 

Wszak BlackBerry spopularyzowało telefony z klawiatury QWERTY i udowodniło, że mogą to być w pełni funkcjonalne urządzenia do pracy. Swego czasu rywalizowało wręcz z Nokią o miano producenta numer jeden. Nie dostrzegło jednak potencjału smartfonów nowej generacji.

Źródło: Engadget, Rotten Tomatoes

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kaviter
  3
  Upadek BB to jedna z rzeczy której naprawdę żałuję. Do dzisiaj zachodzę w głowę jak to się stało że gówniany produkt (iphone) spowodował wypadnięcie z rynku produktu pod każdym względem o niebo lepszego. Ech, idę pobawić się swoim Boldem 9000.
  • avatar
   maluszek88
   0
   BlackBerry priv był super. Nie licząc grzejącego się procka
   • avatar
    Chiczkok
    0
    Ja do tej pory co jakiś czas wyciągam i odpalam passporta bo w 9320 już bateria odmówiła posłuszeństwa
    • avatar
     mun66
     0
     BB słusznie wyleciało z rynku. Kupiłem niedawno Z10 do kolekcji "najgorszych wtop w historii"- to śmieszne, że uważali to coś za konkurenta dla iPhona. ;)