• benchmark.pl
 • Gry
 • Powstaje nowy Mass Effect, ale wcześniej EA zaserwuje kotlety. Podobno apetyczne
Gry

Powstaje nowy Mass Effect, ale wcześniej EA zaserwuje kotlety. Podobno apetyczne

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
25 komentarzy Dyskutuj z nami

EA oraz Bioware przypomnieli dziś o nieco przykurzonej ostatnio serii Mass Effect. Zapowiedziano odświeżone wydanie znanej już trylogii, a także zupełnie nową, chociaż póki co tajemniczą grę.

Mass Effect zostanie wydany w Edycji legendarnej

Nieoficjalne doniesienia sprawdziły się po raz kolejny. Tak jak sugerowały, EA oraz Bioware wydadzą pakiet Mass Effect Edycja legendarna. Obejmuje on gry Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3 (tylko kampanie), a także wydane do nich dodatki, promocyjne uzbrojenie, pancerze i pakiety. Co ważne, pojawić mają się ulepszenia graficzne, w tym obsługa rozdzielczości 4K. Więcej informacji pojawi się w kolejnych tygodniach, wspomniano jednak o poprawionych teksturach, shaderach, modelach postaci i wybranych efektach. Przekaz EA nie jest zaskakujący - ma być dużo ładniej.

Edycja legendarna trylogii Mass Effect ma już wstępnie ustaloną datę premiery, ma trafić w ręce zainteresowanych graczy wiosną 2021 roku. Jeśli chodzi o listę platform docelowych, ta jest dość długa. Obejmuje PC, a także konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Powstaje nowy Mass Effect

Niektórzy zapewne bardziej ucieszą się z innej zapowiedzi. Już od kilku lat spekuluje się o nowej odsłonie serii Mass Effect, ale twórcy oficjalnie nie byli chętni do poruszania tego tematu. Dziś się to zmieniło.

Poza powyższymi informacjami wspomniano również o pracach nad zupełnie nową grą. Casey Hudson ze studia Bioware zapewnia, że zajmuje się tym doświadczony zespół, aczkolwiek obecnie nie możemy liczyć na jakiekolwiek konkrety.

Tymczasem w BioWare doświadczona ekipa ciężko pracuje nad wdrożeniem swojej wizji kolejnego rozdziału uniwersum Mass Effect. Projekt jest jeszcze we wczesnym stadium i na razie nie możemy napisać nic więcej, ale czekamy na okazję, żeby podzielić się z wami naszą wizją dalszych kroków.

Mass Effect

Źródło: EA

Warto zobaczyć również:

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  Hehe, nowy Mass Effect... Jak znów ta ekipa multikulti lgbtqlpg feminazi będzie je robić to można już na starcie odpuścić.

  Chcemy - ładnych postaci (męskich i żeńskich)
  Chcemy - seksownych kobiet i mężczyzn (tak, uprzedmiotowianie, mięsnie u facetów, dekolty u kobiet) - wolimy grać wyidealizowanym sobą, alter ego, a nie pomiotem wyplutym z podziemi oraz z takimi postaciami wchodzić w interakcję
  Chcemy - zróżnicowanych postaci, ale nie wciskania wszędzie kolorowych orientacji, to mniejszości i niech tak zostanie (ale niech będą obecne), zachowajmy proporcje i umiar we wszystkim
  Chcemy - romansów heteroseksualnych
  Chcemy - zero mikrotransakcji i śmieciowych DLC, niech będą same fajne, duże rozwijające fabułę i wątki poboczne, tego potrzeba
  Chcemy - spoczko grafiki na miarę 2020+, a nie tej konsolowej z konsol generacji "ustawienia medium na rok 2010", czyli odpuśćcie PS4 i XboxOne
  Chcemy - poczucia humoru, nawet jak kogoś ma urazić, nie da się żyć w świecie, w którym nikogo się nie urazi, szczególnie, jeśli są tam Kroganie
  Chcemy - ciekawych, wciągających questów z wyborami moralnymi, a nie latania na mapie, aby znaleźć 30 znajdziek (o, nawet takie słowo jest w słowniki, znajdźka, Chrome nie podkreśla :D)

  I na koniec - chcemy - spotkać postacie z poprzednich Mass Effectów, a w szczególności Mirandę (pozdrawiam wszystkie aktywistki :D)

  Czy o czymś zapomniałem?
  19
 • avatar
  bIebIebleble
  Jedynka była super. Dwójka sam początek wgniótł w ziemię.
 • avatar
  Warmonger
  W oryginalne ME nie grałem, chętnie nadrobię. Pytanie, czy "odświeżona edycja" faktycznie będzie warta zachodu, czy to tylko odsmażany kotlet sprzed tygodnia?
 • avatar
  xxx.514
  Oby nie spierdzielili tym razem dubbingu (główny bohater ma innego lektora w 1 i 2, a w 3 i '4' w ogóle nie ma pełnej polskiej wersji), ale to EA - na pewno coś skopią. Wspominałem o bugach?
 • avatar
  magnat_flexus
  Oby tylko wary postaci nie wyglądały jak po wielokrotnym ostrzykiwaniu botoksem (Andromeda) i poruszały się naturalnie a nie jak u szympansa (znów Andromeda). A i żeby postacie nie miały "małpich oczu" (rozjeżdżający się wzrok i nienaturalna synchronizacja obu gałek ocznych) , że o reszcie nie wspomnę.
 • avatar
  Marucins
  Kolejny kolet czas odsmażyć!

  Wyższe tekstury? Tu trzeba cała mechanikę gry przewalić na nowo. Nawet ta z ME3 nie nadaje się.
  -5
 • avatar
  bleblebIe
  Jedynka była super. Dwójka sam początek wgniótł w ziemię.
 • avatar
  Artur_1_
  Gdy remaster wyjdzie, to zbierzemy się, porównamy efekt z modami obecnie dostępnymi dla ME, po czym rozejdziemy się... i to będzie na tyle :-P