Technologie i Firma

Powstaje Polskie Konsorcjum Technologiczne - po co?

przeczytasz w 1 min.

„Będzie to główny gracz na rynku polskich technologi zbrojeniowych”, przynajmniej wedle zapowiedzi.

Polskie Konsorcjum Technologiczne – pod taką banderą skupione zostaną firmy i środowiska akademickie, które zajmują się rozwojem innowacyjnej gospodarki. „Będzie to główny gracz na rynku polskich technologii, zapowiada prof. Marek Ilnicki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Celem jej istnienia jest budowanie nowoczesnej armii, pełnej „inteligentnych” rozwiązań.

Utworzenie ujednoliconego Polskiego Konsorcjum Technologicznego pozwoli – zdaniem prof. Ilnickiego – zwiększyć znaczenie polskiej myśli technologicznej w globalnym sektorze zbrojeniowym. Zwiększyć, bowiem już teraz produkcja PGZ uplasowała Polskę na 67. pozycji wśród producentów uzbrojenia.

Polska Grupa Zbrojeniowa będąca nad Polskim Konsorcjum Technologicznym zapowiada: innowacje – tak, ale tylko takie, które mają szansę na zastosowanie w praktyce. PKT będzie więc opracowywać rozwiązania, których potencjał zostanie następnie zbadany przez PGZ. Obecnie działania mają się koncentrować przede wszystkim na nanotechnologii, mikroelektronice i robotyce.

Zdaniem pułkownika dra Pawła Rodzosia, polska armia jest zacofana. Przywołuje przykład dronów – tylko 2 spośród 12 ogólnowojskowych brygad polskich Sił Zbrojnych ma je u siebie. Powód: „wieloletnie utrzymywanie się w Polsce polityki armii ekspedycyjnej, która polegała na przygotowywaniu naszych kontyngentów do wykonywania zadań w ramach operacji reagowania kryzysowego poza granicami kraju”.

Źródło: Business Insider Polska, Polska Agencja Prasowa. Foto: Polska Grupa Zbrojeniowa

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Author
  18
  W gospodarce socjalistycznej centralnie sterowanej taka jak nasza, konsorcjum powstaje po to jak wszystko inne żeby doić podatki i nic nie robić. To są nowe miejsca pracy dla urzędników, którzy żyja z podatków ale sami nie wytwarzają PKB ani nie płaca podatków - bezrobocie ukryte - nowoczesne niewolnictwo obywatelskie.

  Natomiast w kapitaliźmie państwo nie musi tworzyć żadnych sztucznych tworów po prostu jeśli istnieje taka potrzeba to rynek sam stwarza odpowiednie komórki.
  Niskie podatki pokrywają tylko główne funkcje państwa czyli utrzymanie jasnego porządku prawnego i publicznego. Nie trzeba żadnych sztucznych kontroli i regulacji, które są niezbędne w gospodarce centralnie sterowanej, która aby spełniać funkcję planowania i rozdzielania musi mieć kontrolę nad wszystkim i nad wszystkimi tak jak obecnie w naszym państwie.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   a póki co nasz rząd radośnie olał grafen wymyślony przez polskich naukowców, gdzie produkcja jest w czołówce pod względem i jakości, i kosztów wytworzenia. wszystko jest gotowe, wystarczy zrobić taśmę produkcyjną. ponieważ nasz rząd sprawę radośnie olał, pozostaje jak zwykle sprzedaż patentów i gotowego do uruchomienia rozwiązania. żałosne. przy takim podejściu zawsze będziemy lokajami europy.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Narzekający, jak były wybory to przekonaliście kogoś od siebie aby wybrał kogoś to zmniejszy biurokracje -> J.K.M.?
    Za taki stan rzeczy możecie się sami siebie obwiniać..
    • avatar
     Konto usunięte
     -6
     Tytuł newsa jak z Faktu albo Onetu bo treść już zupełnie inna znany chwyt, szczerze jeżeli pojawiają się tu jakieś teksty anty rządowe to pisze je właśnie Wojciech Kulik przypadek nie sądzę
     • avatar
      stalkerpl
      0
      "wieloletnie utrzymywanie się w Polsce polityki armii ekspedycyjnej, która polegała na przygotowywaniu naszych kontyngentów do wykonywania zadań w ramach operacji reagowania kryzysowego poza granicami kraju"

      jak inaczej nazwać najemników, polscy najemnicy do tego sa o połowe tańszi bo utzymuje je durne społeczeństwo, irak, afganistan co na tym zyskalismy oprócz trupów, wdzięczność usa i poklepanie po pleckach prezydencika