• benchmark.pl
 • Gry
 • Poznajcie grę Sejm The Game. Co tu się odsejmiło, to ja nie mam pytań
Gry

Poznajcie grę Sejm The Game. Co tu się odsejmiło, to ja nie mam pytań

przeczytasz w 2 min.

Poznajcie Sejm The Game - pierwszą grę RPG, która przeprowadzi graczy przez niuanse polskiej polityki, sięgając przy tym po odważny i nieskrępowany humor podsycany absurdem.

Czym powinna cechować się dobra gra? Jeśli zerkniemy na najlepsze polskie gry, to Sejm The Game to gra, o którą nikt nie prosił, ale i tak ją otrzymamy. Studio Simplicity Games zapowiada produkcję z gatunku RPG, która pozwoli graczom wcielić się w ulubionego parlamentarzystę, stworzyć własną partię i poprowadzić ją do zwycięstwa. Całość realizowana w duchu prawideł, które rządzą rodzimą sceną polityczą, a więc nie zabraknie tu absurdu.

Co zrobić, by dopchać się do koryta?

To nie będzie proste zadanie! Jako nowo wybrany członek parlamentu, będziesz musiał zadbać nie tylko o swoje poparcie, ale także o poziom godności. Jak dobrze wiemy, każdy deputowany może znieść wiele, ale utrata szacunku do samego siebie oznacza konieczność rezygnacji. 

Gracze będą mieli okazję wcielić się w jednego z wielu barwnych deputowanych. Każda postać będzie miała swoje unikalne, czasami pozytywne, a czasami negatywne właściwości. Czy Twoja postać cierpi na brak inteligencji? To nie problem! Zawsze można zdezorientować przeciwnika politycznego podczas debaty, rzucając w niego kotletem.

Absurd wylewa się z ekranu

Kanapowi posłowie do swojej dyspozycji będą mieli szeroki wachlarz narzędzi politycznej zagłady. Organizowanie protestów, happeningi, afery i wszelkie wygłupy, z których są znane korytarze sejmowe:

 • Krytyczny atak z użyciem kota bojowego? Jest.
 • Klątwa niemieckiego agenta odbierająca popularność zaatakowanemu? Jest.
 • Ewakuacja osłabionych walkami na festynie jednostek policyjnym Black Hawkiem? Jeszcze jak!

Stwórz partię polityczną swoich marzeń

Sejm the Game umożliwi graczom personalizację swojej partii poprzez wybór nazwy, logotypu oraz kształtowanie programu politycznego. Gra oferuje również możliwość tworzenia strategicznych sojuszy, które są kluczowe w walce o najwyższe stanowiska w kraju.

Masz ochotę na rolę liberalnego dyktatora? Żaden problem! A może wolisz być konserwatystą, który uczestniczy w paradach? Oczywiście, że tak! Należy jednak, pamiętać że sondaże to podstawa i w toku rozgrywki należy zrobić wszystko, by znaleźć się na szczycie.

Oprócz zakamarków cyrku na Wiejskiej odwiedzimy wiele ciekawych lokacji. Pościg za poszukiwanymi zbiegami w Pałacu Prezydenckim. Gorące debaty w studiu telewizyjnym. Potyczki z Policją na protestach rolników, czy zakładanie podsłuchów w znanym klubie - w Sejm The Game jest wszystko.

Główne cechy gry

 • 15 parlamentarzystów różniących się parametrami takimi jak inteligencja, prezencja i chytrość oraz specjalnymi umiejętnościami
 • Dowolność w tworzeniu własnej partii politycznej oraz jej programu
 • Niepowtarzalny humor
 • Fabuła nawiązująca do aktualnych wydarzeń w krajowej polityce
 • Prosta kreskówkowa oprawa graficzna

Data premiery Sejm The Game i dostępność

Data premiery gry na platformie Steam zostanie ogłoszona wkrótce. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  youkai20
  6
  Szczerze mówiąc, brzmi super.
  • avatar
   Dragonik
   5
   po co gra jak mamy to na żywo?
   • avatar
    GejzerJara
    0
    No! będzie moc!
    albo moc jedynie w kłapaniu paszczą. niestety jako Polacy jesteśmy niedouczeni, niedoinformowani, łykający każdą dezinformację i propagandę bez mrugnięcia okiem niczym jakieś pelikany, właśnie dlatego żyjemy w biednym państwie. na osłodę mamy właśnie takie gry, możę i mają one jakiś sens :)

    a może by się przydała inna gra? właśnie wpadła mi do głowy, nazwę ją "Wyborca". Masz ileś tam opcji, w tle random, zostają wybrani politycy, a ty jako zło konieczne na czas wyborów czyli obywatel, usiłujesz przetrwać. Nie przetrwasz, game over :) przetrwasz? kolejne wybory i tak w nieskończoność plus ranking kto wycisnął najwięcej :)

    Przykład praktyczny, popatrzmy no sobie ile wycisnęli Polacy na zachodzie PL, a ile na wschodzie, oraz kto kogo wybierał :)

    Grze można też dodać smaczki, jak organizacja protestów lub przyłączenie się do jakiegoś protestu, może zatrzymanie za zakłócanie porządku :P Dużo propagandy, dużo niespełnionych obietnic, i ..... radź sobie jakoś :)

    Główne atrybuty gry ustawione na stoliku przy wieczornym relaksie, hmmmm....... jakieś dzbany? słodkie i wytrawne wina Tuska itp :) i prasa "lub czasopisma".

    Właśnie zrodził nam się PRL Bis.

    W sumie ciekaw jestem czy ktoś kiedyś się podejmie wyprodukowania takiej gry :)
    • avatar
     Sanctrum
     -4
     I już widać po parametrach polityków, która opcja polityczna sympatyzuje z gierką...

     Skrajnie głupi i antydemokratyczny twór. Skrajnie zniechęcający do udziału w wyborach! A powinniśmy właśnie uczęszczać na wybory, a nie promować "tu mi wisizm" i sowiecką mentalność, że wybory i tak nic nie zmienią.

     Produkt reklamowany tuż przed wyborami w czasach gdy o demokrację trzeba szczególnie dbać bo system prawny został rozwalony przez poprzedni rząd w celu obalenia demokracji - co na szczęście udało się zatrzymać, ale walka o powrót normalności nie została ani wygrana i skończona i wszystko ciągle może się odwrócić.

     Co za nieodpowiedzialny twór!
     • avatar
      pawluto
      0
      Wreszcie coś nowego , śmiesznego i życiowego...hahahahaha