Smartfony

Premierę HTC U12+ zaplanowano na 23 maja - pierwsza wpadka już za producentem?

przeczytasz w 1 min.

Poznaliśmy datę premiery HTC U12+. Okazuje się, że ujawniając ją producent nie ustrzegł się małej wpadki, którą bardzo szybko wychwycili internauci.

Poznaliśmy datę premiery HTC U12+. Mamy nadzieję na bardzo interesującą propozycję, ale nie powstał do tej pory smartfon idealny i zapewne także tajwański producent takiego nie stworzy. Może okazać się jednak tak, że największą wpadkę ma już za sobą.

HTC U12+ zadebiutuje 23 maja. Na ten dzień producent zaplanował konferencję prasową, o czym szerszą publiczność poinformował za pośrednictwem portali społecznościowych. Towarzysząca temu grafika przedstawia podzespoły oraz krótką notkę sugerującą, iż zobaczymy „smarfona, który jest czymś więcej niż sumą jego specyfikacji”.

Czujni internauci szybko dostrzegli jednak, że pokazane na grafice podzespoły są już znane. Z poprzedniego smartfona HTC? Nie, z iPhone'a 6. Rzut oka na materiały ifixit, które rozebrało smartfona Apple (swoją drogą, nie tylko jego) na części pierwsze rzeczywiście pokazuje uderzające podobieństwo.

HTC U12+ zaproszenie

Trudno przypuszczać, aby miało to głębsze przesłanie i HTC skorzysta z podzespołów przygotowanych przez Apple. Najpewniej osoba odpowiadająca za omawianą grafikę zrobiła użytek z obrazu dostępnego w jakiejś bazie, a nikomu nie przyszło do głosy sprawdzić, co dokładnie na nim widnieje. Internet nie wybacza.

Czego spodziewać się po samym smartfonie? Najprawdopodobniej będzie on wyposażony w 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2960x1440 pikseli, a także procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabraknie też podwójnego aparatu oraz wodoszczelnej obudowy (IP68).

Źródło: phonearena

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  4
  Miałem kiedyś przyjemność korzystania z HTC 10, fajny sprzęt. W czym tkwi problem, że HTC tak słabo sobie radzi? Ceny? Brak promocji? Jakościowo ich flagowce są niczego sobie.
  • avatar
   Ricarrdos
   0
   Jaka tam wpadka? HTC nie ma pieniędzy na marketing, a dzięki tej "wpadce" premiera jest rozdmuchana przez portale branżowe ;) Bardzo dobre zagranie :)
   • avatar
    reese24
    0
    To celowy zabieg, zagraniczny serwis cnet zapytał wprost producenta o grafikę o to jaką odpowiedź otrzymał:

    "Cieszymy się, że ludzie tak uważnie studiują nasz zwiastun. Fakt, że ludzie zauważyli części z różnych modeli telefonów, jest dokładnie w sam raz - stanowią one mieszaninę elementów (specyfikacje), które nasi konkurenci nieumiejętnie zapychają w telefonach, podczas gdy przestrzeń w środku przedstawiająca kolejny telefon HTC stanowi "telefon, który jest czymś więcej niż sumą jego specyfikacji. "

    Dla jasności żadna z części zilustrowanych w teaserze nie pochodzi z telefonu, który ogłaszamy 23 maja; ludzie będą musieli dostroić się do htc.com tego dnia, aby dowiedzieć się więcej... "

    Bardzo wierzę w HTC to jeden z nielicznych producentów który zna się na rzeczy i potrafi zrobić naprawdę dobry smartfon tylko marketing oraz sprzedaż na szerszą skalę trochę kuleje.
    Myślę że producent ma szansę wrócić na szczyt o ile dopracuje te dwa ważne elementy.