Aplikacje mobilne

Prisma zmienia zdjęcia w dzieła sztuki - aplikacja na iOS robi furorę [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Prisma to darmowa aplikacja na iOS, dzięki której zupełnie zmienić można oblicze wykonanych zdjęć.

Aplikacji na smartfony i tapety jest już tyle, że z nową propozycją trudno się wyróżnić. Niekiedy się to jednak udaje, czego doświadczają aktualnie twórcy aplikacji Prisma.

Zauważyliście być może na portalach społecznościowych wysyp zdjęć znajomych, które zdają się wyglądać jak obrazy? To efekty działania aplikacji Prisma właśnie, która od pewnego czasu robi furorę wśród użytkowników iPhone'ów.

Zasada jej działania jest niezwykle prosta. Na zdjęcie nakładane są tutaj przygotowane filtry. Fenomen aplikacji polega na tym, że zmieniają fotografie w działa sztuki, co naprawdę wielu przypada do gustu. Obecnie filtrów jest już około 30, powinno ich jeszcze przybyć.

Prisma aplikacjaPrisma aplikacja filtry foto

Prisma spodobała się również części naszej ekipy, czego efekty zobaczyć możecie powyżej oraz w galerii. Wykorzystany został Apple iPhone SE, którego ostatnio akurat recenzowaliśmy.

Aplikacja jest darmowa. Do poprawnego działania wymaga urządzenia z iOS 8.0+. Wkrótce pojawić ma się wersja na Androida.

Pobierz: 

Prisma na iOS

Rozmiar pliku:

15.5 MB

AKTUALIZACJA - 12.06.2016

W sieci pojawiło się wiele informacji mówiących o dość podejrzanej polityce prywatności aplikacji. Już na wstępie nadmienia się, iż jest to aplikacja rosyjska, która na tamtejsze serwery pobiera wyjątkowo dużo danych, podobno w celu personalizacji reklam. Część użytkowników zaniepokoiła się też, że Prisma nabywa prawa do zdjęć, jakie zostaną za jej pomocą opublikowane oraz przysyłania wiadomości e-mail na podaną skrzynkę pocztową.

Dokładny regulamin znajdziecie na oficjalnej stronie aplikacji. Pytanie tylko, czy osoby podnoszące alarm zapoznały się z polityką prywatności, jaką prowadzi na przykład Instagram? Jeśli nie jest ona identyczna to bez wątpienia bardzo podobna. Prócz tego, że dane lądują w USA a nie w Rosji oczywiście.

Źródło: techinsider, apple

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  28
  Dzieła sztuki? Chyba sobie żartujecie. Takie rzeczy robiło się lata temu i już wtedy uchodziły za kicz najgorszego sortu...
  • avatar
   tholyir
   6
   Wszystkie zdjęcia lecą do serwerów w Rosji ...
   • avatar
    SirMichael
    5
    zaraz będzie wysyp tego syfu na instagramie.. na szczęście nie korzystam z insta :)
    • avatar
     dziks
     3
     wszedzie trabia, ze to niebezpieczna apka, a tu sie ja reklamuje. O co chodzi?
     • avatar
      robgrab
      3
      Wykorzystanie algorytmów sieci neuronowych do łączenia obrazków daje ciekawe efekty, ale aplikacje typu neural style można sobie samemu skompilować i robić to na komputerze(zresztą są też gotowce) zamiast wysyłać fotki na ruskie serwery.