Ciekawostki

Problem z depresją. AI to zły doradca

przeczytasz w 2 min.

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić psychologa? Jeśli właśnie tak to ma wyglądać, to lepiej będzie, żeby AI nam nie doradzało.

Sztuczna inteligencja z powodzeniem odnajduje się w kolejnych branżach, ba! Ona jest dosłownie wszędzie. Wszystko więc wskazuje na to, że lepiej będzie oswoić się z obecnością narzędzi AI. Nie oznacza to od razu, że należy bezgranicznie im ufać, wszak to są tylko narzędzia.

Sztuczna inteligencja radzi: skocz z mostu

Najpierw krótkie przypomnienie: w 2023 r. Google uruchomiło Search Generative Experience - program pozwalający użytkownikom przeglądać strony internetowe za pomocą narzędzi AI. W bieżącym roku rozszerzono program o grupę użytkowników z USA.

Internauci poddali więc próbie Google AI. Co według wyszukiwarki należy zrobić, by uporać się z depresją? Oddajmy głos sztucznej inteligencji, która odpowiada na komendę “czuję się przygnębiony”.

Google AI 1

“Jest wiele rzeczy, których możesz spróbować, aby poradzić sobie z depresją. Jeden z użytkowników Reddita sugeruje, by skoczyć z mostu Golden Gate.

Oto kilka innych sugestii dotyczących radzenia sobie z depresją:
- Pozostań w kontakcie: Pozostań w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną oraz udzielaj się towarzysko.
- Ćwiczenia: Staraj się regularnie ćwiczyć, nawet jeśli jest to tylko krótki spacer.
- Sen: Staraj się spać 7-9 godzin każdej nocy.
- Dobrze się odżywiaj: Trzymaj się regularnych nawyków żywieniowych.”

Most Golden Gate w żaden sposób nie pasuje do pozostałych (swoją drogą cennych) uwag. A chcecie wiedzieć, co według Google AI należy zrobić, aby ser przestał zsuwać się z pizzy? Proszę bardzo:

Google AI 2

"Wymieszać z sosem: Wymieszanie sera z sosem pomaga dodać wilgoci do wyboru i wysuszyć sos. Możesz także dodać około 1/8 szklanki nietoksycznego kleju do sosu, aby nadać mu więcej lepkości." - radzi sztuczna inteligencja.

AI nie jest idealne

Aż chciałoby się rzec, iż szału nie ma z tą sztuczną inteligencją. Niemniej giganci branży konwekwentnie rozwijają autorskie narzędzia AI. Google ma w tej kwestii całkiem sporo do powiedzenia, o czym świadczą nowości zaprezentowane w trakcie Google I/O 2024.

Źródło: X

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przem0l
  0
  Jezeli w niektrorych krajach rosnie przyzwolenie dla eutanazji i mozna wykonywac takie zabiegi (tak samo jak aborcje) to co zlego w tym kontekscie powiedziala AI? Doradzila najlepiej jak umiala.
  • avatar
   pawluto
   0
   Jak ktoś w depresji szuka pomocy u AI to tylko współczuć...
   Od depresji są specjaliści bo każda depresja ma inne podłoże...