Monitory

Nieudany debiut monitorów Apple Studio Display. Problem goni problem.

przeczytasz w 1 min.

Studio Display to monitor firmy Apple, który zaprezentowany został w marcu tego roku. W sieci pojawiły się dziś doniesienia na temat problemów związanych z tymi urządzeniami. Dotyczą one braku możliwości aktualizacji oprogramowania sprzętowego.

Problemy z aktualizacją monitorów Studio Display

Informacje o tych problemach pojawiły się na forum wsparcia technicznego firmy Apple, a wątki związane z tym tematem są coraz dłuższe, co oznacza, że problem dotyczy dużej liczby egzemplarzy nowych monitorów. Temat pojawił się także na forum serwisu MacRumors. W niektórych przypadkach użytkownicy zostali poproszeni o dostarczenie wadliwych urządzeń do serwisu.

Apple Studio Display

Właściciele monitorów zgłaszają, że podczas próby aktualizacji firmware pojawia się komunikat informujący o błędzie:

„Apple Studio Display firmware update could not be completed. Try again in an hour. If the problem persist, contact an Apple Authorised Service Provider.”

W tłumaczeniu na język polski: nie można ukończyć aktualizacji oprogramowania sprzętowego Apple Studio. Spróbuj ponownie za godzinę. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z autoryzowanym dostawcą usług serwisowych Apple.

Użytkownicy twierdzą, że ponowne uruchomienie monitora lub podłączenie go do innego komputera Mac nie eliminuje problemu. Obecnie nie jest znana przyczyna tego mankamentu, nie wiadomo też w jaki sposób go rozwiązać.

Problemy z kamerą

Gdyby tego było mało, to trzy tygodnie temu opublikowane zostały pierwsze recenzje Studio Display, w których skrytykowana została jakość obrazu przechwytywanego przez wbudowaną w ten monitor kamerę. Taka opinia pojawia się między innymi w recenzjach The Wall Street Journal i The Verge, czyli dwóch niezwykle opiniotwórczych serwisów.

Apple Studio Display kamera

Rzecznik prasowy firmy Apple odpowiedział, że problem związany jest z oprogramowaniem i zostanie wyeliminowany wraz z jego kolejnymi aktualizacjami. Kłopot w tym, że obecnie instalacja aktualizacji nie jest możliwa.

Źródło: MacRumors, Grafika w nagłówku: forums.macrumors.com

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stud3nt
  28
  Cena tego monitora: 7999 zł. No, chyba że z "powłoką nanostrukturalną" (po ludzku: żeby ekran nie odbijał refleksów i nie świecił jak psu jajca) - wtedy 9499 zł. No, chyba że chcesz jeszcze podstawkę taką, żeby można było podnosić i opuszczać (jak w prawie każdym normalnym monitorze do biura) - wtedy 11 499 zł. I jeszcze trzeba czekać nawet 10 tygodni xD

  Ja wiem, że to Apple i ich produkty nigdy nie były i nie będą tanie - ale za taką cenę mogli przynajmniej wydać dopracowany produkt.
  • avatar
   Teodor
   13
   Podsumowując, monitor mały, jak na współczesne czasy, do tego bardzo drogi i jak widać, jest obarczony błędami. Ciekawe, jak z trwałością i czy kilkuletnie sztuki będzie trzeba wyrzucić, bo linia zasilająca była za słaba, bądź wadliwie zaprojektowana, co sprzętom tej marki regularnie się zdarza? Czas pokaże. Lepiej skusić się na coś bardziej profesjonalnego od innych producentów.
   • avatar
    Cinas
    4
    :)))
    • avatar
     Egghead
     3
     Czyli Apple kroi klientów na ostro, już nawet bez wazeliny. Nie macie jakichś bardziej zaskakujących newsów?
     • avatar
      KMN123
      1
      Gdy zabrakło Jobsa Apple jest równią pochyłą...
      • avatar
       Dekard
       -4
       Czyli pod pozorem problemów z aktualizacją oprogramowania, wzywają posiadaczy do serwisu, a tam będą im wymieniać kamerę na lepszą ;)
       • avatar
        MarioA
        -6
        Przecież już naprawione, był problem z certyfikatem a nie samym monitorem... byle tylko hejt leciał na Apple :P