Ciekawostki

Programiści nie są wyjątkiem. Im też nie sprzyja obecna sytuacja

przeczytasz w 2 min.

Aktualna sytuacja dla nikogo nie jest łatwa. Programiści nie są pod tym względem wyjątkowi. Także tracą pracę, ale powstało narzędzie, które ma im pomóc – to No Fluff Connect.

Mówi się głównie o restauracjach i klubach, zakładach fryzjerskich i kosmetycznych czy też branży hotelarskiej i turystycznej. Nowa rzeczywistość, w jakiej się obudziliśmy, negatywnie wpływa jednak niemal na wszystkie sektory. Epidemia uderzyła również w pracodawców i pracowników IT, na co zwracają uwagę eksperci z No Fluff Jobs.

Programiści też tracą pracę

Zatrzymana lub ograniczona działalność firm zmusza je do cięcia kosztów i zwalniania pracowników. Programiści i inni specjaliści IT nie są wyłączeni z tego grona – nawet pomimo tego, że często już i tak pracują z domu. I choć w marcu przeciętne zarobki programistów były wyższe niż choćby w styczniu, to nie brakuje też koderów, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni źródła przychodu.

„Obserwujemy, co dzieje się na rynku i coraz częściej managerowie, team leaderzy i zaprzyjaźnione firmy z branży informują nas o wstrzymaniu lub utracie zakontraktowanych wcześniej projektów” – powiedział Tomasz Bujok, dyrektor generalny No Fluff Jobs.

A co z nową pracą? 

Z danych opublikowanych przez No Fluff Jobs wynika, że w najtrudniejszej sytuacji są programiści na początku swojej drogi – znacząco spadła liczba ofert kierowanych do juniorów. Trudniejsze czasy nastały również dla ekspertów z zakresu bankowości i finansów czy też konsultingu.

Z kolei największe zainteresowanie pozyskaniem nowych pracowników wykazują przedsiębiorstwa zajmujące się tworzeniem i utrzymywaniem narzędzi online, software house’y i firmy wprowadzające innowacje w sektorze finansowym. 

No Fluff Connect na pomoc poszukującym pracy

Aby pomóc pojedynczym osobom, jak i całym zespołom w trudnej sytuacji, wystartowało No Fluff Connect. To usługa łącząca poszukujących pracy z firmami, pomagając w tym procesie i znacząco go przyspieszając. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na oficjalną stronę.

„Oczywiście wiele firm nadal rekrutuje, bo wciąż mają otwarte projekty, jednak większość z nich z dnia na dzień podjęła decyzję o prowadzeniu wszystkich etapów procesów rekrutacyjnych online – dodał Tomasz Bujok. – Jako lider portali branżowych IT naszym nadrzędnym celem jest teraz zredukowanie liczby programistów bez pracy”.

Źródło: No Fluff Jobs

Czytaj dalej o pracy w IT: 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawluto
  -1
  Pandemia pokazuje wyraznie w jakim stanie jest człowieczenstwo...
  Firmy zwalniają ludzi już po tygodniu przestoju...
  Czyli dla nich człowiek jest tylko niewolnikiem...którego w każdej chwili można zwolnić nie patrząc na jego sytuację...Liczy się tylko pieniądz, nie człowiek.
  Odejdzmy teraz od pracy i pracodawców...
  Idziemy ulicą...widzimy ludzi...jedni mają maseczki i rękawiczki ...inni nie...
  Od razu widać kogo łatwo zmanipulować i zastraszyć a kogo nie...
  Pandemia...Jest albo jej nie ma...medialna przykrywka czegoś znacznie gorszego...
  A może jednak wirus dziesiątkuje ludzi...
  Patrząc jednak na kilka lat wstecz i widząc że media kłamały można dojść do szokujących wniosków...
  Matrix.
  • avatar
   magnat_flexus
   -1
   Ja się tam nie martwię, od lat nie robię i w związku z tym nikt mnie nie ZWOLNI! Hehe Nie straszny mi koronawirus, ani padająca gospodarka...