• benchmark.pl
 • Gry
 • Nie Project Athia, ale Forspoken ma przyciągać właścicieli PlayStation 5
Gry

Nie Project Athia, ale Forspoken ma przyciągać właścicieli PlayStation 5

przeczytasz w 1 min.

Square Enix zdecydowało się przemianować Project Athia na Forspoken. Ogólna wizja projektu nie została jednak zmieniona. I dobrze.

Forspoken na nowym zwiastunie

O Project Athia usłyszeliśmy jeszcze przed premierą PlayStation 5. Nie przedstawiono wtedy wielu konkretów, raczej ogólny zarys projektu. Wzbudziło to jednak zainteresowanie, bo całość jawiła się intrygująco. Nadal tak jest, chociaż można już mówić o tytule Forspoken, to właśnie on będzie tym ostatecznym, pod którym gra zadebiutuje na rynku.

Jednocześnie opublikowany został nowy zwiastun. Nie jest szczególnie obszerny, ale potwierdza wcześniejsze zapowiedzi mówiące o tym, iż gracze zabrani zostaną do świata fantasy. Na główną bohaterkę, Frey Holland, czekają tam jednak nie tylko ciekawe widoki, ale i mnóstwo wyzwań.

Kiedy premiera Forspoken?

Wielu konkretów na temat rozgrywki wciąż nie podano. Wszystko wskazuje jednak na to, że można nastawiać się na otwarty świat i swobodną eksplorację.

Premiera Forspoken planowana jest na 2022 rok, a więc możliwe, że w najbliższej przyszłości nie zmieni się wiele jeśli chodzi o ilość publikowanych informacji i materiałów wideo promujące grę. Nie ma za to wątpliwości odnośnie platform docelowych. Forspoken szykowane przez Luminous Productions zmierza na PlayStation 5 oraz PC. Ma obsługiwać ray tracing.

Źródło: Square Enix

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  2
  wyglada ładnie ale zeby gra była dobra to nie tylko ładnie musi wygladac.
  • avatar
   Dariosex
   0
   Pewnie nie uwierzycie ale jak bylem w tamtym roku w Los Andzeles na wakacjach to sypialem z laska podobna do tej z filmiku!
   U nas az takich nie ma egzotycznych panienek ale w ameryce jest ich pelno i nie mialem jakis wiekszych problemow zeby zacignac taka do lozka!