Internet

Proton - szyfrowany mail zaczął się opłacać

przeczytasz w 2 min.

ProtonMail zmienia się na lepsze. Lubiana usługa pocztowa stawiająca na prywatność, doczekała się rebrandingu i zaktualizowanego cennika. Zobacz, co możesz zyskać i za ile.

ProtonMail w nowej wersji – prywatność i funkcjonalność

Ci, którym zależy na prywatności, lecz nie osiąganej kosztem funkcjonalności, uwielbiają usługę ProtonMail. Ma otwarty kod źródłowy i oferuje szyfrowanie end-to-end, a zarazem komplet rozwiązań, jakich należy oczekiwań od nowoczesnego serwisu pocztowego. Nie był jednak pozbawiony wad. I nadal nie będzie, ale ich lista właśnie poważnie się skróciła. A skoro już przy skracaniu jesteśmy, to… 

ProtonMail to teraz po prostu Proton. Skróceniu ulegają również adresy mailowe: z @protonmail.com do krótkiego @proton.me. Co najlepsze – nie tylko nowi, ale i dotychczasowi użytkownicy mogą skorzystać z tych nowych form. Na tym jednak nie koniec, bo największą zmianą jest…

Nowy cennik Proton Mail – teraz się opłaca

ProtonMail nigdy nie należał do najtańszych serwisów poczty elektronicznej. Za 4 euro miesięcznie mieliśmy zaledwie 4 GB pamięci i limity, takie jak maksimum 1000 wiadomości dziennie. Była też darmowa opcja, ale z zaledwie 500 MB pamięci. Nowy cennik wygląda znacznie lepiej. W skrócie mamy do wyboru trzy opcje, a przy płatności za rok lub dwa lata z góry można nieco zaoszczędzić:

 • Proton Free – za darmo
 • Proton Mail Plus – 4,99 euro miesięcznie (albo 12 x 3,99 euro lub 24 x 3,49 euro)
 • Proton Unlimited – 11,99 euro miesięcznie (albo 12 x 9,99 euro lub 24 x 7,99 euro)

Proton Free daje ci 1 GB pamięci w chmurze oraz pozwala ci założyć 1 adres e-mail, utworzyć 3 foldery i wysłać maksymalnie 150 wiadomości dziennie. Mail Plus nie ma takich limitów, oferuje za to 15 GB i 10 adresów. Plan Unlimited z kolei to 15 adresów, 500 GB i mnóstwo dodatkowych korzyści. 

Proton to więcej niż poczta i dysk w chmurze

Każdy z tych wariantów daje ci dostęp nie tylko do poczty elektronicznej i szyfrowanego dysku w chmurze, ale też innych usług z katalogu Protona: prywatnego kalendarza czy VPN-u. Oczywiście im więcej zapłacisz, tym więcej zyskasz. 

Przykładowo darmowy Proton pozwala ci utworzyć tylko 1 kalendarz, a pozostałe dwa plany – nawet 20. Z kolei usługa Proton VPN jest ograniczona do jednego połączenia w przypadku dwóch niższych pakietów, ale Unlimited oferuje już 10 połączeń, a do tego zdecydowanie większą szybkość. Zerknij na poniższe, szczegółowe porównanie planów: 

Proton Free vs Proton Unlimited vs Mail Plus – porównanie: 

Proton porównanie

I to by było na tyle. Zwracamy jeszcze tylko uwagę na fakt, że usługa dysku w chmurze (Proton Drive) wciąż znajduje się w fazie beta, w związku z czym nie ma jeszcze aplikacji mobilnych. To powinno się jednak zmienić przed końcem roku. 

Źródło: Proton, Engadget, informacja własna

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  1
  Ponad rok mam Free i na moje potrzeby wystarcza.
  • avatar
   .NiemenCrystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)   A wiecie, że nie jestem botem i złośliwe komentarze na temat mojej matki mogą boleć?
   • avatar
    Niemen_Crystal
    0
    Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
    niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
    • avatar
     Teodor
     -1
     W środowisku kręcą nosem.
     • avatar
      piomiq
      -1
      Szkoda tylko, że na życzenie służb wydają swoich klientów.
      Tak, pamiętamy. Jak Proton dba o prywatność swoich klientów.
      • avatar
       FunkyKoval
       -2
       Proton-a używam od dawna aby móc sie swobodnie wypowiadać na tych zlewaczałych mediach społecznościowych, które z byle powodu wycinają moje posty. Nawet dyskusja na temat broni pneumatycznej, gdzie są strzelnice czy jakieś porady techniczne potrafią spowodować, że ci idioci usuwają posty i blokuja konta.
       Zablokowali mnie za to, że wystawiłem sprzęt ASG syna na portalu na sprzedaż, podczas gdy mase podobnych ofert było na taki sam sprzęt na tym samym portalu i nie były blokowane.
       Może wrócę do PROTON-a jako do poważnej poczty tym razem ?