Kontrolery do gier

Prototypy DualShock 4 - tak mógł wyglądać pad do PS4

przeczytasz w 1 min.

DualShock 4 mógł wyglądać nieco inaczej. Spójrzcie na kilka prototypowych kontrolerów do konsoli PlayStation 4.

DualShock 4 to kontroler, który da się lubić. Firma Sony wykonała kawał dobrej roboty projektując pada do PlayStation 4 i teraz tej „robocie” możemy się przyjrzeć. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać kilka spośród (niewykorzystanych – na szczęście!) prototypów.

Chcąc stworzyć najlepszy kontroler do swojej najnowszej konsoli, projektanci firmy Sony przygotowali ponad 20 prototypów. Nie brakowało eksperymentów, takich jak pad pozbawiony przycisków czy z panelem dotykowym umieszczonym z tyłu. W większości przypadków były to jednak wariacje na temat tego, co dobrze znamy.

DualShock 4 

(Co widać na powyższym zdjęciu) kilka prototypów kontrolera DualShock 4 pokazała niedawno japońska ekipa odpowiedzialna za grę Astro Bot: Rescue Mission, działająca pod skrzydłami Sony. Tutaj na przykład widzimy coś, co zdaje się nawiązywać do pada do Wii U:

DualShock 4 prototypy 1

Ten z kolei niewiele różni się od trzeciego DualShocka…

DualShock 4 prototypy 2

Tu coś niedobrego stało się z D-padem…

DualShock 4 prototypy 3

A tutaj gałki anlogowe przeskoczyły na górę.

DualShock 4 prototypy 4

Co myślicie o tych prototypach? Czy według was, któraś z tych konstrukcji sprawdziłaby się lepiej niż to, na co postawił sztab Sony? 

Źródło: MSPowerUser, VG247

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  3
  Miałem i X360 jak i PS3, więc mam jakieś doświadczenie w użytkowaniu obydwóch padów i zdecydowanie pad od X360 jest o wiele wygodniejszy.
  • avatar
   ninjaw
   1
   Miałem do czynienia zarówno z padami od Playstation3 i 4 jak również od konsoli XBox One S. Nie mam dużych dłoni a mimo to czułem przy padzie od XBoxa jakbym trzymał pada przeznaczonego dla 10-latka. To czy analog jest umieszczony jak w Playstation czy XBox nie ma znaczenia bo to kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie pad od XBox'a to porażka. Jest niewygodny, ma zbyt zwartą konstrukcję (zbyt mały rozstaw gripów). Nie rozumiem czym tak zachwycają się zwolennicy XBox'ów? Być może to głównie dzieci którym mały pad nie przeszkadza? Choć z doświadczenia wiem że większość graczy to dorośli.
   • avatar
    mesjan
    0
    Nie posiadałem w swoim życiu żadnej konsoli prócz pegazusa ale pady wykorzystywałem do PC xboxa jak i ps4 i stwierdzam że według mnie ten od xboxa jest wygodniejszy.
    • avatar
     Blackshadow
     -9
     Szkoda że nie zdecydowali się na normalne rozmieszczenie analogów, takie jak w xboxie. Przez co ich pad nadal jest upośledzony.