Serwery plików NAS

Pierwsze serwery NAS z dwoma systemami operacyjnymi na rynku

przeczytasz w 1 min.

QNAP zaprezentował modele serwerów NAS o oznaczeniach TAS-168/268, będące pierwszymi tego typu urządzeniemi z dwoma systemami operacyjnymi na rynku.

NAS TAS QNAP

Jak powszechnie wiadomo, serwery plików NAS to praktyczne urządzenia do domowego zacisza oraz niezwykle przydatny sprzęt do firmy. QNAP zdecydował się na zwiększenie ich funkcjonalności i zaprezentował urządzenia oznaczone jako TAS-168/268, będące pierwszymi serwerami plików NAS na rynku, które mogą pochwalić się obecnością dwóch systemów operacyjnych oraz wyjściem HDMI.

Modele Combo NAS - TAS-168 oraz TAS-268 pracują pod kontrolą systemów QTS oraz Android. Oba OS-y korzystają z tej samej przestrzeni dyskowej, co umożliwia użytkownikom na jednoczesne korzystanie z przechowywanych danych zarówno za pośrednictwem środowiska QTS, jak i Android. Implementacja dwóch systemów zwiększa możliwości urządzeń, a małe rozmiary obudów typu mini-tower sprawiają, że pasują one doskonale do domu czy małego biura.

Nowe budżetowe urządzenia QNAP łączą w sobie niewielkie wymiary, możliwość przechowywania terabajtów danych oraz złącze HDMI obsługujące rozdzielczości 4K, co sprawia, że są wręcz stworzone do zastosowań multimedialnych. Przemawia za tym również olbrzymia ilość zewnętrznych aplikacji, którą docenią współcześni użytkownicy.

QNAP NAS TAS

Jak wyjaśnia Hanz Sung z QNAP: - Użytkownicy mogą wygodnie oglądać wideo, uruchamiać aplikacje i zarządzań plikami za pośrednictwem podłączonego via HDMI ekranu - zamiast używać niewielkiego dotykowego wyświetlacza. Dzięki TAS-168/268 osobista chmura staje się naprawdę elastyczna i wygodna w obsłudze.

Modele TAS-168/268 umożliwiają również możliwość stworzenia prywatnej chmury, pozbawionej wad rozwiązań publicznych. Aplikacja myQNAPcloud pozwala korzystać z wielu usług zdalnego dostępu, co zapewnia wygodny dostęp do plików, możliwość zarządzania mini oraz udostępniania z poziomu przeglądarki internetowej. Z plików zapisanych w pamięci opisywanych serwerów NAS korzystać można także za pomocą takich aplikacji mobilnych, jak QNAP-Qfile, Qphoto, Qmusic i Qmanager.

Specyfikacja techniczna:

  • TAS-168:1-zatokowa obudowa typu mini-tower NAS
  • TAS-268:2-zatokowa obudowa typu mini-tower NAS
  • Dwurdzeniowy procesor ARM® v7 1.1GHz;
  • 2GB DDR3 RAM;
  • 3.5” SATA 3Gbps HDD;
  • 1 port USB 3.0;
  • 4 porty USB 2.0;
  • 1 port Gigabit LAN port;
  • 1 wyjście HDMI

QNAP NAS TAS-168/268 dostępne są już na polskim rynku. Informacje o cenie sprzedaży, dokładnych danych technicznych czy o samym producencie znaleźć można na stronie QNAP.

Źródło: Tabasco Media Communications

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    BluePandoraBox
    6
    a czemu tutaj nie ma ceny?
    co to za nowa moda? może jeszcze mam ich polubić na fejsie aby sprawdzić po ile jest reklamowany sprzęt?
    • avatar
      Konto usunięte
      3
      wypadałoby napisać ile to kosztuje na innych rynkach. ta na 1 dysk to ok. 150 funtów, a 2 dyskowa to 379 usd. czy i która jest z dyskami czy bez, nie wiem poszukajcie sobie. szkoda że autor artykułu nie przedstawił orientacyjnych cen.
      • avatar
        t800mm
        3
        Jak zauważyli koledzy, autor sobie kpi z użytkowników serwisu. Mógł w sumie dać tylko nagłówek i info że można sobie poszukać informacji. I do tego literówka "możliwość zarządzania mini". Nie idźcie drogą pclab i totalnego olewania czytelników.
        • avatar
          DiKay
          0
          Nie podam ceny, żeby strona QNAP.pl miała więcej wejść...
          • avatar
            Konto usunięte
            0
            Jest specjalne distro Linuxa dedykowane urządzeniom typu NAS.
            Jak ma się dużą potrzebę, to kupić płytę ITX, im więcej ma portów SATA tym lepiej. Wybrać odpowiednią obudowę, włożyć odpowiedni dysk(i), odpalić, skonfigurować, wcisnąć w kąt i prawie zapomnieć.
            Cena wyjdzie podobna, a dedykowane, np takie qnapy za podobne możliwości każą sobie wyjątkowo słono płacić.
            Kolejną zaletą samodzielnego podejścia jest to, że wszelkie aktualizacje można instalować na bieżąco.