Sprzęt do gier

Razer pracuje nad swoimi okularami VR?

przeczytasz w 1 min.

Amerykańska firma proponuje współpracę twórcy Minecrafta, który zrezygnował z oferty Oculusa.

Razer logo

Informacja o przejęciu projektu Oculus VR wraz z jego flagowymi okularami rzeczywistości rozszerzonej Oculus Rift przez Facebooka za 2 miliardy dolarów spotkała się z głośnym odzewem potencjalnych użytkowników i samej branży. W zdecydowanej większości nie był to jednak odzew pozytywny, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę ogólny stosunek do portalu Marka Zuckerberga. Bo choć twórcy od zawsze utrzymywali, że chcą ze swoim dziełem dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, to zainteresowani projektem spodziewali się raczej innego właściciela dającego taką możliwość.

Wśród niezadowolonych z tego przejęcia znajdują się także firmy z branży elektronicznej rozrywki. Otwarcie swoje rozczarowanie wyraził również twórca – nie bójmy się tego określenia – legendarnego Minecrafta Markus Persson. Na swoim Twitterze umieścił on wpis o następującej treści: „rozmawialiśmy o możliwości przeniesienia Minecrafta na Oculusa. Właśnie to skreśliłem. Facebook mnie przeraża”.

Tutaj jednak zaczyna się najciekawsza część całej sprawy. Otóż Perssonowi odpowiedział Min-Liang Tan, dyrektor generalny firmy Razer. Napisał: „być może będziemy mogli pomoc. Pozostańmy w kontakcie”. Czy to oznacza zatem, że amerykański producent sprzętu dla graczy pracuje nad swoimi okularami rzeczywistości rozszerzonej? Cóż – to naprawdę możliwe. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę coraz odważniejsze ruchy Razera w branży.

Razer VR notch

Jak na razie brak oficjalnych potwierdzeń. Będziemy jednak tę sprawę śledzić.

Źródło: DualShockers

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ciapaty14
  8
  Czyli cena pójdzie w górę razy dwa za samo logo sraczkozera, i nie piszcie mi o biedocie bo stać mnie na to ale mam swój rozum i nie kupuje sprzętu "dla graczy" bo ten nie sygnowany jest o wiele lepszy.
  • avatar
   mniedos83
   4
   Zaraz się okaże, że wszystkie firmy pracują nad swoimi okularami VR.

   • avatar
    Antiax
    3
    Jeśli to prawda, to pewnie sprzęt będzie bardzo drogi, ale za to możemy oczekiwać czegoś bardzo profesjonalnego. Poza tym im więcej konkurencji tym lepiej.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Nieźle benchmark translejci :D
     • avatar
      michas002
      0
      razer zacznie albo juz zaczal robic sprzet do wszystkiego a zarazem do niczego
      • avatar
       Dudzio993
       0
       Mamy widocznie wybór, droższe okulary od Razera do gier lub okulary od facebooka do? Odczytu powiadomień? Czy do poczucia, że jest się jeszcze bliżej znajomych hmm?
       • avatar
        piccardo
        0
        Wyścig szczurków się zaczyna a wszystko w rękach wydawców gier bo jeżeli oni zrobią sobie zachciankę i np. gry będą działać tylko z oculusem albo sony vr to inne firmy mogą mieć i na tym się skończy temat.