Gry

Czy nowy Resident Evil da radę na starych konsolach?

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Resident Evil Village doczekał się nowego materiału wideo z fragmentami rozgrywki. Tym razem najbardziej zainteresowani powinni być posiadacze konsol poprzedniej generacji.

Gameplay z Resident Evil Village na PlayStation 4 Pro

Wspomniany tytuł to pierwszy Resident Evil na nową generację konsol. Nie jest zaskoczeniem, że twórcy mocno to akcentują i skupiają się na materiałach wideo z najwydajniejszych platform, bo to pozwala pokazać grę w najlepszym świetle. Początkowo wydawało się nawet, że Resident Evil Village nie trafi na PlayStation 4 lub Xbox One, ale ostatecznie zapowiedziano również wersje na te platformy.

Jak będą wyglądać i działać? Dokładna odpowiedź będzie możliwa po premierze. Dzięki redakcji IGN mamy jednak mały przedsmak. Konkretnie 5-minutowy gameplay zarejestrowany na konsoli PlayStation 4 Pro. Jeśli zrobi na Was dobre wrażenie, to IGN zapowiada publikację kolejnych tego typu treści.

Kiedy premiera Resident Evil Village?

Warto przy okazji nadmienić, iż sięgający po Resident Evil Village w wersjach na konsole PlayStation 4 lub Xbox One mogą spodziewać się darmowej aktualizacji next-genowej. Lista platform docelowych obejmuje tu bowiem także konsole PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox Series S. Plus oczywiście PC, ostatnio poznaliśmy wymagania sprzętowe.

W styczniu ogłoszono, że premiera Resident Evil Village odbędzie się 7 maja. Capcom cały czas się tego trzyma i pozostaje mieć nadzieję, że na ostatniej prostej nic się już nie zmieni.

Resident Evil Village z trybem fotograficznym

Jak uważnie oglądaliście powyższy materiał wideo? Zauważyliście pewien detal? Zanosi się na to, że Resident Evil Village będzie oferował tryb fotograficzny. Biorąc pod uwagę wszsytkie dotychczasowe komentarze dotyczące gry można przypuszczać, że najczęściej będzie przydawał się podczas sekwencji z Lady Dimitrescu.

Resident Evil Village z trybem fotograficznym

Spore nadzieje mają tu jednak nie tylko gracze. Tsuyoshi Kanda, główny producent gry, stwierdził w ostatnim wywiadzie, iż w pełni zadowalającym wynikiem będzie tutaj sprzedaż ponad 10 mln egzemplarzy. Wcale nie wydaje się to nierealne.

Resident Evil 7 do tej pory został kupiony przez około 8,5 mln graczy. Resident Evil Village zdaje się mieć spory potencjał na więcej. Tym bardziej, że póki co na nowych konsolach brakuje poważniejszej konkurencji w tym gatunku gier i do maja (a niestety zapewne dłużej) tak pozostanie.

Źródło: IGN, capcom

Warto zobaczyć również:

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  Jak na oldgenie, to muszę przyznać że bardzo fajnie chodzi i wygląda ;)
  3
 • avatar
  Marucins
  "Zanosi się na to, że Resident Evil Village będzie oferował tryb fotograficzny. Biorąc pod uwagę wszsytkie dotychczasowe komentarze dotyczące gry można przypuszczać, że najczęściej będzie przydawał się podczas sekwencji z Lady Dimitrescu."

  Tak, a to dla czego?
  3
 • avatar
  porterneon
  Panie jest czy powinien dać radę na starych konsolach...
  Idziemy do przodu czy wiecznie oglądamy się za siebie?
  2
 • avatar
  StaryZgred
  Niby wampirzyca a odbija się w lustrze. Podejrzana sprawa.
  2
 • avatar
  greghostor
  10 kul dostać w głowę i stać. If you want me
  1
 • avatar
  mesjan
  liczyłem na tryb vr ocullus
  1
 • avatar
  Erikson83
  To będzie dobra gierka. Tak czuję...
 • avatar
  Dariosex
  IGN zapowiada publikację kolejnych tego typu ”treści”
  Nie mówi się treści a filmy!
  -7
 • avatar
  Dariosex
  Co to za dziwna moda przyszła aby opisywać i mówić na filmy z YouTube ”treści”? To są filmy! Ewentualnie można napisać ze zapowiadają kolejne pokazy z rozgrywek lub gameplay z gry a nie żadne treści! Zawsze się tak pisało i mówiło!
  Pewnie ta dziwna moda przyszła z Ameryki a wy wszyscy jak jeden mąż kopiujecie to do swoich publikacji!
  -9
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  Kolejni głupole. przepis na porażkę:
  1. napiszmy przepiękną grę, fabularnie ale przede wszystkim graficznie
  2. zróbmy grę tak, aby działała bez slideshow jedynie na niedostępnych topowych konstrukcjach
  3. narzekajmy na hejt, bo ludzie takich kompów nie mają i hejtują że tnie
  4. aha i jeszcze hejtujmy graczy bo robią zwroty