Gry

Taki dobry czy taka posucha na rynku? Nowy Resident Evil z rekordem

przeczytasz w 1 min.

Gracie w Resident Evil Village? Jeśli tak, to jesteście w sporym gronie. Capcom już teraz może zapisywać na swoje konto pierwsze sukcesy związane z tym tytułem.

Rekordowe zainteresowanie Resident Evil Village na Steam

Nie ma wątpliwości, że ta doskonale znana seria wciąż nie nudzi się graczom. To nawet zbyt skromne stwierdzenie patrząc po tym, jak duże wzięcie ma Resident Evil Village. To pierwsza gra z serii rozwijanej przez Capcom, która przekroczyła 100 000 jednocześnie bawiących się przy niej graczy. Oczywiście mowa o jednej platformie, w tym przypadku o PC.

Już w dniu premiery licznik dobił do 101 000 graczy, dzień później było jeszcze lepiej, bo odnotowano ponad 106 000 graczy. Do tej pory rekord należał do Resident Evil 2 Remake, ale wynik był zdecydowanie niższy, bo niespełna 75 000 graczy. Gdybyście planowali zakup wersji PC to zajrzyjcie do naszych testów wydajnościowych.

Resident Evil Village

Resident Evil Village zbiera bardzo dobre recenzje

Jest bardzo prawdopodobne, że wielu graczy zostanie z Resident Evil Village nieco dłużej. Pisaliśmy już o tym, że gra zbiera bardzo dobre recenzje w branżowych mediach. Nie inaczej wyrażają się jednak również gracze, a przecież jak wiadomo nie zawsze idzie to w parze.

Optymistyczne są dla producenta i wydawcy również pierwsze doniesienia odnośnie wersji konsolowych. W Wielkiej Brytanii wersja na PlayStation 5 jest już na szczytach list sprzedaży. Biorąc pod uwagę, że innych głośnych premier ostatnio nie było może nie robić to wielkiego wrażenia. Ale warto dodać, że to trzecia co do wielkości premiera na tej platformie w ogóle, lepiej wystartowały na wspomnianym rynku jedynie tak głośne produkcje jak Spider-Man: Miles Morales i Assassin's Creed Valhalla.

To jak, gracie? Planujecie? Przypominamy, że Resident Evil Village trafił nie tylko na PC i PlayStation 5, ale też na Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, Xbox One oraz do usługi Google Stadia.

Źródło: steamcharts, Resident Evil, gamesindustry.biz

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zero-Cool
  5
  Na pewno udostępnienie dema podniosło popularność tego tytułu. W końcu powrót do dobrej praktyki.
  • avatar
   bomber2
   1
   Stary RE miał swój klimat...nowe nie zawsze lepsze mimo postępu
   • avatar
    arek1976
    0
    grałem w dema i choć nie lobię tej serii res 6 mi się podobała to ta robi wrzenie dobra fabuła grafika wyprzedza czasy dzisiejsze zagram w pirata choćby zęby się nacieszyć grafika a mam sprzed pc który to pociągnie i monitor wyżej klasy
    • avatar
     MrRadeonXT
     -5
     Tutaj widać co megadojce robią z graczami
     • avatar
      kalkulatorek
      0
      Taka posucha, ale i gra jest niezgorsza. Takie solidne 7/10 Ale solidne.
      • avatar
       ECRYGIGS
       0
       Ja wiem czemu się tak dobrze sprzedaje ;p https://www.youtube.com/watch?v=OPy4jIVmmcI