Aplikacje mobilne

Potężny cios w polskie banki. Revolut oddaje ważną funkcję za darmo

przeczytasz w 2 min.

Natychmiastowe przelewy w Revolut nie dość, że będą realizowane automatycznie (zamiast standardowych), to aplikacja nie zażąda za nie żadnej dodatkowej opłaty. Z nowości skorzystają wszyscy, bez względu na posiadany plan.

Przelewy Express Elixir różnią się na tle standardowych transakcji w systemie Elixir tym, że przekazywane środki trafiają do odbiorcy niemal natychmiast po zleceniu przelewu. Większość banków w Polsce za tę usługę pobiera dodatkowe opłaty. Revolut postanowił jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i pozwala wykonywać natychmiastowe przelewy zupełnie za darmo.

Express Elixir a zwykły Elixir

Do tej pory przesyłanie pieniędzy z konta Revolut wiązało się z tym, że odbiorca był zmuszony czekać na środki zwykle do następnego dnia roboczego. Wynika to z trybu pracy systemu Elixir – elektronicznego rozwiązania rozliczeń międzybankowych. Choć transakcje przyjmowane są w jego ramach przez całą dobę, to banki realizują rozliczenia według ustalonego harmonogramu (sesje przychodzące i wychodzące).

Jedynymi opcjami, które pozwalają przesłać pieniądze bez dodatkowego oczekiwania jest przelew wykonany na rachunek bankowy odbiorcy, który jest zarejestrowany w tym samym banku co nadawca. Można też skorzystać z przelewu natychmiastowego Express Elixir, który bez względu na bank – gwarantuje, że środki trafią na wskazane konto natychmiast.

To rozwiązanie wygodne szczególnie w sytuacjach, kiedy nadawcę “goni” czas i zależy mu na szybkiej transakcji. Niestety – za przelew w systemie Express Elixir polskie banki najczęściej żądają opłaty, zwykle jest to ok. 5 zł za pojedynczą dyspozycję. Revolut postanowił jednak nieco zamieszać na rynku usług finansowych i oddaje tę funkcję do użytku zupełnie za darmo.

Express Elixir za darmo w Revolut

Kto będzie mógł skorzystać z darmowych przelewów natychmiastowych w Revolut? Platforma nie wprowadza żadnych ograniczeń. Oznacza to, że bez względu na posiadany plan (nawet darmowy), klienci Revolut będą mogli wykonać dyspozycję w systemie Express Elixir bez ponoszenia opłat.

Natychmiastowy przelew w Revolut będzie wykonywany zamiast przelewu tradycyjnego, gdy tylko będzie taka możliwość – automatycznie. Jason z Pijnaker z Revolut podkreśla w komunikacie prasowym, że: “Misją Revolut jest demokratyzowanie usług finansowych, tak by były dostępne dla każdego, w sposób łatwy i w atrakcyjnej cenie. Tradycyjne banki w Polsce narzucają opłatę za błyskawiczne przelewy lokalne Express Elixir. Naszym zdaniem klienci skorzystają znacznie bardziej, jeśli te przelewy będą bezpłatne”.

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piterk2006
  8
  No cóż, mamy blika, płatności kartą i milion innnych natychmiastowych sposobów płatności. Ale jak chcesz puścić przelew w piątek po 16 to czekaj do poniedziałku do 12 aż dojdzie. Średniowiecze...
  • avatar
   Altru
   7
   "Wynika to z trybu pracy systemu Elixir – elektronicznego rozwiązania rozliczeń międzybankowych. Choć transakcje przyjmowane są w jego ramach przez całą dobę, to banki realizują rozliczenia według ustalonego harmonogramu (sesje przychodzące i wychodzące)."

   I jest to zwykła ściemą by wymusić na klientach dodatkowa opłatę za przelew.
   • avatar
    Krzysiak_PL_GDA
    4
    W dzisiejszych czasach co powoduje że przelew idzie 1 dzień. Wolniejszy komputer to przetwarza? Czy jest to zwykła ściema do wyciągania dodatkowej kasy?
    • avatar
     syncpoland
     2
     w uk hajs w 2sec gdziekolwiek
     • avatar
      amamoh
      1
      gówniany revolut nie potrafi nawet przelać między kontami na revolucie...
      • avatar
       shadow82
       1
       To teraz usiądźcie.
       Każdy bank płaci za obsługę zarówno przez system elixir jak i Express eliksir.
       I najlepsze jest to, że stawki za ten stary system są zdecydowanie wyższe niż za automatyczny Express eliksir.
       Tak było właściwie od wdrożenia w pełni automatycznego systemu
       • avatar
        RedFox01
        -3
        Revolut niby jest z UK, tylko kto jest założycielem i CEO Revoluta?
        Nie obowiązują ich sankcje i ciekawe, czy pomagają swoim rodakom w przelewach międzybankowych...
        • avatar
         inkubit
         0
         tak sie zastanawiam, jaka jest przewaga revoluta nad innymi bankami? jakies benefity?