Telewizory

Rewolucyjne telewizory w Polsce

przeczytasz w 2 min.

Firmy Samsung i Audio Color zapowiedziały, że już w kwietniu na polskim rynku pojawią się cztery modele telewizorów Micro LED, w których upatruje się pogromców OLED-ów. Będą mieć przekątne o 76 do 114 cali.

Telewizory Micro LED w Polsce: od 76 do 114 cali

Jest kilka powodów, dla których technologia Micro LED ma przewagę nad OLED-ami. W skrócie jednak można by to zawrzeć w słowach, że oferuje ona wszystkie atuty OLED-ów (takie jak głęboka czerń czy niemal nieskończony kontrast), a równocześnie eliminuje jej minusy (związane przede wszystkim z niską jasnością i krótszą żywotnością). 

Do tej pory w Polsce szerzej dostępny był wyłącznie jeden model telewizora Micro LED – urządzenie marki Samsung o przekątnej 110 cali. Producent pochwalił się nawet, że znalazł się chętny na zakup tego kolosa wycenianego na… 675 tysięcy złotych. W tym roku dołączą do niego cztery kolejne urządzenia: jeszcze większy (o przekątnej 114 cali) i trzy mniejsze (w rozmiarach 101, 89 i 76 cali). 

Będzie taniej? Tak. Będzie tanio? W żadnym razie

Wyłącznym dystrybutorem tych telewizorów w Polsce jest firma Audio Color. Poza informacją o dostępności podzieliła się ona także przybliżonym cennikiem urządzeń. Mniejsze przekątne sugerowały niższe ceny i rzeczywiście takie są. Niemniej jednak w żadnym wypadku nie można ich nazwać niskimi. 

Samsung Micro LED TV

Wygląda to mianowicie tak, że za najmniejszy, 76-calowy Samsung Micro LED TV zapłacimy ok. 430 tysięcy złotych. I tak, jest to najtańsza z dostępnych opcji. Najdroższy, 114-calowy model będzie natomiast kosztować okrągłe 700 tysięcy złotych. Wszystkie te telewizory będą dostępne w sprzedaży od kwietnia tego roku. 

Rewolucja? Tak, ale czy już teraz?

„Rozwój portfolio telewizorów Micro LED to duży krok naprzód dla całej branży. Prezentując te najbardziej luksusowe i nowoczesne ekrany na targach CES także w mniejszych przekątnych Samsung potwierdza, że to technologia, która ma coraz większą szansę zrewolucjonizować domową rozrywkę” – skomentował Grzegorze Stanisz z polskiego oddziału Samsung Electronics. 

Trudno nie zgodzić się tu z samsungowym szefem sprzedaży i marketingu działu RTV. Faktycznie telewizor Micro LED kupimy w tym roku za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Wydaje się jednak, że tak długo, jak będą to sześciocyfrowe ceny, nie może być mowy o rewolucji w domowej rozrywce, bo po cóż to za domowa rewolucja, jeśli prawie nikt nie może jej doświadczyć… 

Źródło: Samsung, Audio Color

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kapitan Nocz
  5
  Skończcie z pieprz#$$niem glupot o niskiej żywotności Oledów, to są stare czasy jeśli wogole tak było, mam 10letnią komórke z ekranem Oled i nic mu nie dolega. I co to w ogóle za detronizacja, jak za taki jeden telewizor mikro led można kupić z 10 oledów to kogo by ochodziła w tym wypadku ta rzekoma niska żywotność?
  • avatar
   .Alx.
   3
   Zapłacić 700k za emiter genu głupoty...*

   * Potocznie zwany "telewizorem", w skrócie "TV".

   PS Wolny od tej zarazy od 2009 r.
   • avatar
    rafael
    -2
    Ciekawe, że są już laptopy o 16 calowych ekranach microLED 1100nitów kosztujące poniżej 20kzł, więc jeśli ktoś bardzo chce ...
    • avatar
     asnex
     0
     Będzie deal, sprzedaj swoją Teslę i kup micro LED TV =D