Gry

Rockstar przeprasza za gniota, wybranym rozda darmowe gry

przeczytasz w 2 min.

Znajdzie się jeszcze ktoś twierdzący, że czegokolwiek nie dotknie się Rockstar to zmienia to w złoto? W przypadku Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition naprawdę trudno doszukać się wielu pozytywnych opinii.

Rockstar przyznaje, Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition jest złe

W najgorszej sytuacji są oczywiście ci, którzy zdecydowali się na zakup. Inni mogą co jedynie popatrzeć z politowaniem lub pośmiać się z wielu kompilacji przedstawiających błędy i niedociągnięcia. Sami zresztą pisaliśmy na temat problemów Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, a także szerzej o tym, jak łatwo gracze dają nabierać się na nostalgiczne powroty do przeszłości. Słowa przedstawicieli Rockstar, chociaż wyczekiwane, wiele raczej nie zmieniają.

No bo z jednej strony mamy tutaj przyznanie się do błędu, do wydania Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition w stanie, jakiego gracze nie powinni oglądać. Tyle tylko, że podobnie jak inni producenci czy wydawcy w tego typu wypadach Rockstar mówi o niespełnieniu własnych standardów jakości. Dlaczego wyciągnięto taki wniosek dopiero teraz?

„Po pierwsze, chcemy szczerze przeprosić wszystkich, którzy napotkali problemy podczas grania w te gry. Seria Grand Theft Auto - i gry, które składają się na tę kultową trylogię - są dla nas wyjątkowe, tak jak dla fanów na całym świecie. Zaktualizowane wersje tych klasycznych gier nie zostały wydane w stanie, który spełnia nasze standardy jakości lub standardy, których oczekują nasi fani. Mamy plany rozwiązania problemów technicznych i ulepszenia tych gier w przyszłości. Z każdą planowaną aktualizacją gry będą osiągać poziom jakości, na jaki zasługują.”

Gry za darmo na przeprosiny, dla niektórych

Krytyka krytyką, ale jednocześnie pojawiają się na tyle rozczarowani jakością (a może bardziej jej brakiem) Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, którzy decydują się na nękanie twórców za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tak przynajmniej ujęło to w oficjalnym komunikacie Rockstar.

Najgorzej wyglądała sytuacja na PC, w tym przypadku doszło nawet do wycofania omawianej produkcji z cyfrowego sklepu Rockstar. Swoją drogą z tego samego, z którego zdecydowano się usunąć oryginalne wersje Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City oraz Grand Theft Auto: San Andreas. I to okazało się błędem. Wymienione gry nie tylko wrócą. Osoby, które kupiły Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition w sklepie Rockstar najpóźniej 30 czerwca otrzymają te klasyki za darmo.

Pierwsza duża aktualizacja już jest

O zwrotach cicho, a liczący na to, że uda się wyeliminować większość błędów i niedociągnięć muszą czekać na aktualizacje. Pierwsza z tych większych, oznaczona jako 1.02, pojawiła się na serwerach wczoraj. Chociaż przedstawiana lista zmian prezentuje się okazale, zapewne na tym się nie skończy.

Kupiliście Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition? Mocno rozczarowani czy może przeciwnie uważacie krytykę za nieco przesadzoną?

Źródło: rockstargames

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kalkulatorek
  19
  Czyli o ile dobrze zrozumiałem:

  1. Sprzedaliśmy Ci guano. produkt który nigdy nie powinien trafić do sprzedaży nawet w 3-cim świecie.
  2. Zwrot pieniędzy ? Zapomnij FRAJERZE. KUPIŁEŚ W CIEMNO BOŚ GŁUPI GŁABIE
  3. No łaskawie te guano okleimy papierem co by nie śmierdziało za bardzo. Ale zajmie nam to lata... ( w połowie sobie odpuścimy łatanie)

  Dobrze zrozumiałem politykę tej firmy wobec swoich klientów ???
  • avatar
   bankaigoku
   10
   Ta gra mimo łatek nigdy nie będzie warta swojej ceny, chociażby przez ocenzurowaną i wyciętą treść, jak na przykład słynne klasyki z radia.
   • avatar
    Hedrox
    8
    Nie żal mi tych co to kupili i teraz jęczą. Niech się cieszą, że cokolwiek dostają. Rockstar ma święte prawo sprzedać nawet słoik kupy za 1000 zł, a jak ktoś to kupuje to jego problem. Po to są recenzje i testy, by wiedzieć co się kupuje i nie musiałem tego kupować, by wiedzieć, że nie jest warte tych pieniędzy. Tak działa ten świat, że mądrzy mają pieniądze i żerują na naiwnych. Taki jest kapitalizm. Ja tego nie kupiłem, bo myślę (i co ciekawe, nie zbiedniałbym jakbym kupił), a i chronię swoje środki, a ci co kupili nabijają kabzę bogatemu Rockstarowi, by był jeszcze bogatszy i sami na swojej głupocie biednieją.
    • avatar
     kitamo
     4
     "Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition w sklepie Rockstar najpóźniej 30 czerwca otrzymają te klasyki za darmo."

     Czyli jak sprzedac 20letnie gry za 200zl :)
     • avatar
      chotnik2
      4
      Czyli za 250 PLN nowa wersja jest tak lipna, że dostanie się za darmo stare? xD Te które już kosztowały grosze?
      Idealny sposób na wydanie 250PLN xD