Serwery plików NAS

Router D-Link (nie tylko) zgodny z Windows 7

przeczytasz w 1 min.

D-Link poinformował o zgodności routera ADSL Wireless N DSL-2740B z systemem operacyjnym Windows 7.

Urządzenie ma wbudowany modem ADSL2+ i przeznaczone jest do korzystania z Internetu dostarczanego za pośrednictwem linii telefonicznej, czyli np. popularnej w Polsce Neostrady. Jednak w najnowszej wersji urządzenia, dzięki dodatkowej funkcjonalności, router pozwala również uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem innych popularnych usług dostępowych – np. od operatora telewizji kablowej lub sieci osiedlowej.

Dzięki integracji najnowszych standardów ADSL2/2+ urządzenie umożliwia transmisję z maksymalną szybkością do 24 Mb/s (pobieranie) i 1 Mb/s (wysyłanie). Na ogół routery ADSL zapewniające dostęp szerokopasmowy podłącza się bezpośrednio do gniazdka telefonicznego. Ten model umożliwia także wydzielenie jednego z portów Ethernet jako interfejsu WAN routera.

Dzięki temu urządzenie DSL-2740B pozwala na rozdzielenie łącza internetowego dostarczanego nie tylko przez linię ADSL, lecz także za pośrednictwem innych usług, np. dostarczanych przez operatorów telewizji kablowej lub sieci osiedlowych. Daje to użytkownikom możliwość dowolnego wyboru operatora Internetu bez potrzeby wymiany routera.

Router działa w standardzie 802.11n i umożliwia bezprzewodowy dostęp do sieci praktycznie z każdego miejsca w domu. Jest w pełni zgodny z urządzeniami pracującymi w starszym standardzie 802.11b/g.  Przycisk Wi-Fi Protected Setup (WPS) pozwala na łatwą konfigurację szyfrowania transmisji bezprzewodowej. Cztery porty Ethernet pozwalają na kablowe podłączenie urządzeń zewnętrznych - komputerów, serwerów druku, pamięci masowych.

Inne cechy urządzenia to m.in.: przepuszczanie połączeń IPSec VPN, solidna zapora sieciowa z funkcją Stateful Packet Inspection (SPI) i rejestracją ataków hakerów oraz gwarantowanie jakości usług (QoS), które zapewnia użytkownikom korzystanie z Internetu bez odczuwania skutków zatorów w sieci.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  19arek93
  0
  Router kompatybilny z W7?! Jak to możliwe?! Pewnie zastosowali jakieś super nowoczesne gniazda!

  Śmiać się chce, jednocześnie budzi to politowanie.
  • avatar
   pwoznicki
   0
   Ciekawe co za dowcipniś wymyśla takie śmieszne artykuły.
   A tu ktoś kopiuje jako nowość na rynku.
   A to wcześniej rutery d-linka nie działały z Win 7?
   He he jak tak to współczuje im. Mój 2 letni Edimax działa z Win 7 bez żadnego problemu:)

   No ale marketing musi być. Zieloni się złapią na to.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Widzę ze tu piszą sami idioci, chodzi o oficjalne wsparcie i sterowniki od dlink a nie o to ze to działa bo działało i działać \będzie ale teraz będzie na opakowaniu kompatybilny z Win 7.
    • avatar
     pit2001
     0
     brawo działa z WIN7, trzeba o tym powiedzieć światu, bo mało co działa z WIN7, ale to działa ;).

     To jest post w stylu "koło się kręci,........... oczywiście jak nie leży"

     Na Linuksie pewnie też działa, tylko jakoś nikomu się nie chce o tym powiedzieć a co gorsza nakleić pingwinka na pudełku.

     Och ten monopol, działa PR z MS, och działa.
     • avatar
      Huntcold99
      0
      Chciałoby się go mieć
      • avatar
       Kenjiro
       0
       Mój routerek linuksowy też działa z W7! ŁaŁ!
       Poważnie, to nie kupię nic D-Linka, bo to chłam i szmelc generalnie. Największe problemy ma wi-fi, a n-ka to kompletna porażka. Problemy z wydajnością i stabilnością połączenia już przy 5-6 końcówkach stawia produkty D-Linka gdzieś na poziomie Asmaksa lub Pentagrama, czyli w okolicach mułu. Ilość jednoczesnych sesji też bywa niewystarczająca już przy 2 komputerach z P2P.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        a czy ktoś się orientuje czy taki modem można zastosować w biurze w którym jest DSL i sieć wewnętrzna w ramach biznes pakietu TP?