Gry

Wreszcie coś pozytywnego w kontekście S.T.A.L.K.E.R. 2

przeczytasz w 2 min.

Ostatnio nad S.T.A.L.K.E.R. 2, ale i niestety nad twórcami gry, krążyły czarne chmury. Czy sytuacja wreszcie zaczęła zmieniać się na lepsze?

Prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2 zostały wznowione

Kiepska wiadomość pojawiła się na początku stycznia, kiedy to, z uwagi na potrzebę dodatkowego czasu na prace, ogłoszono przesunięcie premiery gry. To jednak nic w porównaniu do tego, co stało się w marcu. Mowa o wstrzymaniu prac i obaw nie tylko o sam projekt, ale też o własne życie. Było to oczywiście pokłosiem wybuchu wojny na Ukrainie. Przypomnijmy, że GSC Game World to studio z siedzibą w Kijowie.

Konflikt nadal trwa, ale przeniósł się daleko na wschód i południe, mieszkańcy innych regionów Ukrainy w tym stolicy tego kraju próbują wracać do normalności. Członkowie studia GSC Game World również? Na to wychodzi, ponieważ potwierdzają (za pośrednictwem platformy Discord), iż prace nad S.T.A.L.K.E.R. 2 zostały wznowione.

S.T.A.L.K.E.R. 2

Pełna nazwa gry to S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Nie podają jednak jakichkolwiek szczegółów odnośnie samej gry czy miejsca prac, bo w pewnym momencie głośno było o rzekomych przenosinach całej ekipy do Czech.

Wątpliwości nie ulega natomiast fakt, że należy posługiwać się nazwą S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Drobna korekta (wcześniej podtytuł brzmiał Heart of Chernobyl) była bezpośrednim odniesieniem się do rosyjskiej inwazji na Ukrainę i odcięciem się od nawiązań do języka, którym posługuje się agresor.

Kiedy pojawi się nowy S.T.A.L.K.E.R.?

Być może coś nowego na temat S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl zostanie ujawnione 12 czerwca, podczas Xbox & Bethesda Games Showcase.

No bo nie bez znaczenia jest bowiem fakt, że gra zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X i Xbox Series S, w tym do usługi do Xbox Game Pass. To ważna premiera również dla Microsoft. I chociaż oficjalnie wciąż pada data 8 grudnia to ciężko jest wierzyć, że nie będzie już więcej opóźnień.

Źródło: reddit/solid_steak1

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
  • avatar
   Niemen Crystal
   0
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    zack24
    -1
    Nie będę ukrywał, że S.T.A.L.K.E.R. jest jedną z trzech moich ulubionych gier. Takie doniesienia nie wnoszą nic konstruktywnego, ponieważ tak jak nie było wiadomo na jakim etapie przerwali, tak i aktualne doniesienia nie podają kiedy ujrzymy tytuł. A o zmianie nazwy to już można było czytać wcześniej.
    Dajcie konkret!
    • avatar
     JaniuSzopen
     0
     Chcesz zarobic miliony$? Mieć najnowsze bryki ? Ogromne wille z wieloma basenami gdzie będziesz posuwal piękne kobiety z całego świata? Oto jestem, już dostępny online ! Nazywam się Jan Szopen, jestem światowej
     sławy ekspertem rynku kryptowalut, najznamienitrsy z najznamienitrrzych! Zdobywca nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii wykładający ekonomie na najlepszych uniwersytetAh świata w tym Jejl i Oksfordzie!
     W poprzednim tulygodniu na tzw szorcie zarobiłem 2 miliony$ i muj majątek powiększył się z 25 do 27 milionów$!
     Także widzisz jakie rynek. Kryptowalut daje potezne możliwości zarabiania w internecie!
     Dołącz do mnie i zarabiaj miliony! Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mego kodu polecajacego a dostaniesz 25$ w cro!!! To twój pierwszy krok ktory uczynien cie multimilionerem!!! Żyj jak prawdziwy krul! Jezdzij po calym swiecie i zaliczaj piękne kobiety jedna po drugiej! Kupuj sobie najdroższe Tresle! Kup se jacht a nawet własny samolot!
     Ja właśnie na Podkarpaciu gdzie na codzień mieszkam wykupiłem już grunty pod moje prywatne lotnisko! A za kilka mieisiecy rusza budowa warta miliony złotych!!!
     Oto kod do raju!!!
     jjey2xxs9c