Telewizory

Telewizor Samsung Q60T z „Dual LED” otwiera rodzinę QLED 4K na rok 2020

przeczytasz w 2 min.

Samsung ujawnił pierwsze informacje na temat tegorocznych modeli telewizorów QLED 4K. Na początek poznaliśmy kilka szczegółów na temat najniższej serii: Q60T.

Podczas targów CES 2020 firma Samsung pokazała jedynie swoje flagowe telewizory 8K. Jej katalog na rok 2020 będzie jednak wypełniony przede wszystkim modelami QLED o rozdzielczości 4K. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat najmniej zaawansowanej spośród tych serii, oznaczonej jako Q60T.

Telewizory Samsung QLED 4K na rok 2020 – znamy pierwsze szczegóły.

„T” – właśnie po tej literze poznamy modele z 2020 roku (Samsung pominął więc „S”, bo – przypomnijmy – telewizory z roku 2019 miały na końcu literę „R”). Na tegoroczną ofertę urządzeń z panelami QLED 4K złożą się serie: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T i Q60T.

Samsung Q60T telewizor

Warto zaznaczyć, że nie należy sugerować się nazwami – „sześćdziesiątka” będzie bowiem raczej następcą RU8 z 2019 roku, a „dziewięćdziesiątki” będą bardziej odpowiednikami ubiegłorocznych „osiemdziesiątek”, bo to, co najlepsze, Koreańczycy zostawiają dla modeli 8K.

Przejdźmy do rzeczy – Samsung Q60T jest dla nas aktualnie najmniej tajemniczy…

Samsung Q60T – „najniższy” QLED 4K w 2020 roku nadciąga z Dual LED

Dual LED to nazwa, którą będzie trzeba zapamiętać. Tak Samsung określa swoje nowe rozwiązanie, mające pozytywnie wpływać na kontrast i kolory. To – cytując producenta z Korei – „system dedykowanego, ciepłego i zimnego podświetlenia LED”. Jakkolwiek by to interpretować, nie należy mylić tego ze strefowym ściemnianiem, bo to technologia zarezerwowana dla droższych modeli.

Samsung Q60T wygląd

Rozwiązanie Dual LED tymczasem znajdzie się w „najniższej” serii QLED-ów, a więc Q60T. Co poza tym wiemy o tych telewizorach? Ano między innymi, że zostaną wyposażone w moduły Wi-Fi 5 i Bluetooth 4.2, zaoferują Smart TV z systemem Tizen oraz obsłużą Asystenta Google i Bixby. Samsung podał też, że będą dostępne w rozmiarach aż do 85 cali.

Źródło: Samsung, FlatpanelsHD

Zobacz również te newsy o telewizorach: 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Torrentowy Pirat
  -2
  Ten Qled jest 100 razy lepszy od Oledów, bo budżetowy Qled (do 15.000zł) to po prostu kolorystyczne gunwo. Nawet ci co sprzedają te telewizory mówią to samo, ale im się raczej nie wierzy w nic, oprócz tego co nam z papieru wydukają.

  Oledowe panele w TV nie radzą sobie z półcieniami w materiałach niższych jak 10 bitowych kolorów, czyli właściwie każde źródło bluray, netlfix, youtube, pc itd. i wtedy po prostu czerń zalewa ciemniejsze partie obrazu i bardzo to drażni.
  Qled, natomiast, ma cechy Oleda, ale zarazem panelu IPS i cienie, półcienie, ciemne partie w materiałach 8 bitowych pięknie wyglądają i są widoczne.