Telewizory

Samsung QLED TV i konsola nowej generacji to dobrana para

przeczytasz w 2 min.

Dlaczego telewizory Samsung QLED na rok 2020 i konsola nowej generacji – PlayStation 5 lub Xbox Series X – to dobrana para? Jest sześć powodów, które podał nam sam producent.

Jaki telewizor do konsol nowej generacji sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi mogą być różne, w zależności od tego, komu zada się takie pytanie. Uzyskaliśmy odpowiedź od producenta, który w Polsce i na świecie sprzedaje najwięcej takich urządzeń – powiedział nam, jakie konkretnie cechy sprawiają, że telewizory Samsung QLED na rok 2020 dobrze dogadują się z konsolami PlayStation 5Xbox Series X. Oto…

6 powodów, by do konsoli nowej generacji wybrać telewizor Samsung QLED 2020:

 • gniazda HDMI 2.1 (pozwalające wyświetlać obraz 4K/120fps), 
 • niski input lag (na poziomie maksymalnie kilkunastu milisekund), 
 • automatyczny tryb gry (aktywujący się w momencie wykrycia uruchomionej konsoli), 
 • obsługa technologii FreeSync (zapewniającej płynny obraz przy zmiennej liczbie klatek na sekundę), 
 • funkcja Dynamicznego Korektora Czerni (zwiększająca widoczność szczegółów w ciemnych scenach) 
 • oraz funkcja Game Multi-View (umożliwiająca podzielenie ekranu na dwie części, np. z grą i poradnikiem). 

HDMI 2.1, dobry tryb gra i przestrzenne audio. Telewizory Samsung QLED do gier

O tym, że telewizor z HDMI 2.1 to naturalny kompan konsoli nowej generacji, pisaliśmy już niejeden raz. Wynika to przede wszystkim ze specyfikacji tego standardu oraz możliwości oferowanych przez PS5 i Xbox Series X. Dzięki gniazdom tego typu możemy liczyć na 120 klatek na sekundę przy rozdzielczości 4K, na dynamicznie dostosowywaną częstotliwość odświeżania, na automatyczne przechodzenie telewizora w tryb niskiego opóźnienia sygnału czy też na pełne wykorzystanie możliwości drzemiących w podłączonym do TV soundbarze. 

Samsung gra

Istotny jest jednak również oferowany w telewizorach tryb Gra. Znajdziesz go u wszystkich czołowych producentów, ale tym razem skoncentrujemy się na tym, który do dyspozycji swoich klientów oddaje Samsung. W jego QLED-ach użytkownicy mogą liczyć na automatyczne dostosowywanie parametrów, upłynnianie Game Motion Plus oraz zwiększanie widoczności w ciemnych scenach (za sprawą Dynamicznego Korektora Czerni). Ciekawostką może być też funkcja Game Multi-View, pozwalająca na podzielnie ekranu na dwie części – dzięki temu możemy na przykład oglądać poradnik, jak przejść dany poziom i równocześnie… go przechodzić. 

Choć wielu graczy preferuje słuchawki, istotną funkcją jest też Dźwięk Podążający za Obiektem. Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się technologia dokonująca korekt balansu w taki sposób, by tworzyć efekty przestrzenne. Dzięki temu wyraźnie słychać skąd leci kula i z której strony nadjeżdża rywal.

A ty masz już konsolę nowej generacji? Jeśli tak, to jaki jest twój wymarzony telewizor?

Źródło: Samsung, informacja własna

Czytaj dalej o telewizorach: 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Upłynniacz w grach... brawo! Gracze będą widzieć na ekranie coś, czego gra nie przedstawia, tylko co sobie wymyślił telewizor. A do tego każdy upłynniacz wprowadza dodatkowy lag.
  Tylko Samsung mógł wpaść na taki idiotyzm w pogoni za marketingowymi bzdetami...
  • avatar
   Warmonger
   3
   "dźwięk podążający za obiektem" - jak najbardziej, ale to należy zaimplementować po stronie silnika gry. Jak telewizor zacznie sobie wymyślać, co powinno brzmieć tak, a nie inaczej, to efekty będą mizerne.

   Ktoś tu najwyraźniej próbuje być zbyt "smart".
   • avatar
    SuperTurboUser
    2
    Zabrakło najważniejszych informacji:

    1. Czy matryce telewizorów QLED także odświeżają z częstotliwością 120 Hz?
    2. Obydwie konsole nie wykorzystują w pełni standardu HDMI 2.1 o przepustowości 48 Gb/s. Xbox Series X wysyła 40 Gb/s, zaś PS5 - tylko 32 Gb/s. W przypadku PS5 jest obcięta paleta kolorów. Trzeba mieć nadzieję, że wraz z aktualizacją firmware'u konsoli Sony poprawi obsługę portu HDMI (i wiele innych rzeczy - z włączeniem obsługi portu M.2 na czele).
    • avatar
     Michał Starzyk
     1
     PS5 może będzie dostępne w 2021 to będzie lepszą parą z QLED 2021.
     Jeśli nie to z QLED 2022.
     • avatar
      Ziomboy451
      0
      Widzę, że tv za cenę dobrego monitora ma 3 razy więcej cali, 2 razy lepsze odświeżanie, kolory, hdry, szmery bajery. No coś niesamowitego. Gdybym wiedział, że zamiast monitora mogłem sobie kupić tv, które jest we wszystkim lepsze.... nawet dźwięk ma lepszy, niż topowe sluchawki 600 OHM. słychać skąd dokładnie nadlatuje kula? Może nawet czuć wibracje na ciele od strzału co? Przecież dźwięk, jego jakość, "przestrzenność" i precyzyjnosc. Nie zależy od sprzetu audio. Na wiadomo, że porządne audio pomaga i robi robotę, ale nic nie da gdy w grze kodeki audio są skopane. Ten sam efekt jak masz głośniki 5.1/7.1 w miarę, w miarę oczywiście i dasz na pełną pi%dę. co prawda wtedy cały blok slyszy skąd leci kula czy nadciąga rywal, no ale działa? no działa i to bardzo dobrze. Ah..., w życiu nikt mi nie wmówi, że tv"gamingowy" może się zbliżyć czymkolwiek do monitora ze średniej półki chociażby
      • avatar
       Erikson83
       0
       Najlepsza para to LG Oled i konsola nowej generacji !! Samsung to szmelc...
       • avatar
        Mario2k
        -1
        Te konsole obcięte kolory paleta barw zamiast obiecanego natywnego 4k jakieś pośrednie rozdzielczości ,trochę nas w bambuko robią .
        • avatar
         raffal81
         0
         Zastanawiam się właśnie nad Q80 65" od samsunga i LG CX, ale jednak z tyłu głowy mam te wypalanie się OLEDów, więc za pewne Samsung będzie wisiał na ścianie.
         • avatar
          mosiek312
          0
          Ja kupiłem oleda lepszy obraz według mnie i dostając fajny rabat dokupiłem iRobota. Dwie pieczenie na jednym ogniu i ja i żona zadowolona :)