Smartfony

Samsung sprzedaje w Chinach coraz mniej smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze w 2013 roku Samsung był w Chinach liderem rynku smartfonów. Teraz uznawać musi wyższość kilku innych producentów.

Chociaż Samsung od lat nie może narzekać na ogólną sprzedaż swoich smartfonów nie znaczy to, że na wszystkich rynkach wiedzie mu się bez przerwy równie dobrze. Pewien niepokój wprowadzać może sytuacja na rynku chińskim.

Okazuje się bowiem, że Samsung sprzedaje tam coraz mniej smartfonów. W 2015 roku udało się dzięki Chińczykom wygenerować przychód na poziomie 31 trylionów wonów. W 2014 roku mowa była o sumie 33 trylionów wonów, a w roku 2013 o 40,1 trylionów wonów (około 35 miliardów dolarów).

Jak ważny jest dla tego producenta chiński rynek pokazuje przeliczenie powyższych sum na procentowy udział w ogólnej sprzedaży smartfonów. W latach 2013, 2014 i 2015 to odpowiednio 18%, 16% i 15%.

Bardzo wyraźnie widać tendencję spadkową. W 2013 roku Samsung sprzedawał w Chinach najwięcej smartfonów. Obecnie ustępuje Huawei, OPPO, Vivo i Xiaomi. Lokalna konkurencja okazuje się zatem coraz groźniejsza.

Podobne problemy mają z nią również inni producenci. Niektórzy nawet większe. Sony zdecydowało się ostatnio zupełnie sobie rynek chiński odpuścić i skoncentrować wysiłki na innych rejonach. Samsung takich planów nie ma. Jeszcze?

Źródło: koreaherald, phonearena

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AliChochlik
  5
  Jeszcze.
  • avatar
   daker836
   2
   kilka lat i chińskie telefony będą bardzo popularne w europie, pewnie sony i htc upadnie
   • avatar
    daker836
    2
    kilka lat i chińskie telefony będą bardzo popularne w europie, pewnie sony i htc upadnie
    • avatar
     variel
     2
     Nie dziwię się. 2 miesiące temu zmieniłem S3 na Xiaomi mi5 i jestem bardzo zadowolony.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Chinski zlom nas zaleje, a pozniej zacznie sie sypac.
      • avatar
       Konto usunięte
       -1
       Nie ma co się dziwić, gdyż chiński rynek jest ogromny i ma duże zapotrzebowanie na elektroniczny sprzęt wysokiej klasy. Galaxy S7 zdobył wiele prestiżowych nagród zarówno na rynku chińskim jak i europejskim.
       • avatar
        1tapir
        0
        Jest to całkowicie zrozumiałe, bo nie ma najmniejszego sensu zmieniać na nowe modele jak konkretny model działa dobrze ( nie mam na myśli tylko Samsunga, ale całokształt smartphonów ). Jeszcze kilka lat temu rynek działał inaczej, bo było mniej marek do wyboru, ale teraz producenci muszą się bardziej starać o klientów.
        • avatar
         karoolll123
         0
         o dziwo w PL wg badań Smasung nieźle się trzyma, chociaż sieci ostatnio promuja inne marki, np. Huawei'a, ktoś wspominał o tym. ja też sie zdecydowalem, w TMobile mieli na niego korzystny abonament bez zwyzek z prosta faktura. jestem bardzo zadowolony!