Telewizory

Ultrasmukłe telewizory Samsung SUHD na CES 2016

przeczytasz w 2 min.

Samsung SUHD TV to najnowsza seria telewizorów, wnosząca sporo zmian – m.in. ultrasmukły design, odświeżony Smart Hub oraz ulepszoną jakość obrazu.

Główna konferencja firmy Samsung odbyła się 5 stycznia 2016 roku, a więc tuż przed oficjalnym rozpoczęciem targów CES 2016. Tradycyjnie jednak już dzień wcześniej wybrani przedstawiciele mediów z całego świata mogli rzucić okiem za kulisy i zapoznać się z gorącymi premierami. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć benchmarka!

Miałem okazję zobaczyć na żywo najnowszą serię telewizorów SUHD, a właściwie ich odświeżoną wersję, gdyż swoją premierę miały już podczas zeszłorocznej edycji targów CES. W tym czasie zmieniło się jednak naprawdę sporo, co widać już na pierwszy rzut oka.

Wrażenie robi przede wszystkim nowy, ultrasmukły design. Telewizora z tak cienką obudową i zakrzywionym ekranem jeszcze po prostu nie było. Nic dziwnego, że cieszył się sporym zainteresowaniem odwiedzających, przez co zrobienie mu zdjęcia było nie lada wyzwaniem.

samsung ultraslim

Taki model z pewnością będzie ozdobą każdego salonu i pozostaje tylko czekać na informację kiedy będzie dostępny w sprzedaży.

Rzecz jasna sam wygląd telewizora to za mało, aby warto było się nim zainteresować. Dlatego Samsung nie ograniczył się do zmian w tym zakresie. Wprowadzono szereg usprawnień i modyfikacji systemowych. Zastosowanie technologii HDR (High Dynamic Range) znacząco podnosi poprzeczkę jeśli chodzi o jakość obrazu, odwzorowanie kolorów oraz głębię kontrastu, co pozwala cieszyć oko każdym detalem wyświetlanego obrazu. Niespotykana dotąd jest także maksymalna jasność wyświetlacza Quantum Dot – sięgająca 1000 nitów.

Smarthub

Zmianie i przeprojektowaniu uległ też SmartHub. Jest bardziej przejrzysty, działa płynnie i umożliwia pełną i intuicyjną kontrolę nad wszystkimi podłączonymi do niego urządzeniami (np. odtwarzaczem Blu-ray, czy systemem kina domowego), a także aplikacjami SmartTV.

Smart TV Games

Niezwykle interesującą opcją jest Smart TV Games. To nic innego jak usługa streamowania gier z PS Now i grania na telewizorze bez konieczności posiadania fizycznej konsoli. Wśród tytułów dostępnych na starcie znajdziemy m.in. Assassin’s Creed III, Batman Arkham Origins, czy The Lego Movie Videogame. W tym roku biblitoteka dostępnych tytułów ma osiągnąć 500 pozycji.

Media Square

Na koniec jeszcze jedna ciekawa funkcja nowych telewizorów Samsunga. Jest nią MediaSquare. Pozwala ona na dzielenie się muzyką, zdjęciami i filmami za pośrednictwem telewizora. Kilku użytkowników może np. jednocześnie tworzyć wspólne playlisty, czy głosować który utwór powinen zostać odtworzony jako następny – co może przydać się na domowych imprezach. Funkcjonalność MediaSquare jest w fazie rozwoju, więc w ciągu najbliższych miesięcy można spodziewać się kolejnych możliwości jej wykorzystania.

To nie koniec premier Samsunga na CES 2016. W kolejnych materiałach przedstawimy relację z głównej konferencji koreańskiego producenta.

Źródło: Samung, inf. własna

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  6
  taa super ultra giga mega hd, a pozniej wychodzi wersja konsumencka i w srodku siedzi lipne 50Hz podbijane szcztucznie do 500000Hz a matryca na 4 sub pixelach zamiast na realnych liniach w pionie.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Dzielenie muzyki i filmów na telewizorze ? Tworzenie playlisty ? Głosowanie na utwór ? Od tego jest komputer. Telewizor ma za zadanie odtwarzanie obrazu z zewnętrznego odbiornika, ewentualnie youtube/VOD/Streaming.
   Zamiast maksymalnie koncentrować się nad jakością odtwarzanego obrazu oraz dźwięku bawią się w całkowicie niepotrzebne pierdoły.
   • avatar
    tazik21
    2
    Na koniec jeszcze jedna ciekawa funkcja... "Kilku użytkowników może np. jednocześnie tworzyć wspólne playlisty, głosować który utwór powinen – co może przydać się na domowych imprezach."


    w tym zdaniu jest błąd, jak również brakuje słowa?
    • avatar
     Franz
     -1
     A kogo obchodzi ultrasmukły design - to zupełnie nieistotna cecha telewizora, bo jakie znaczenie dla jego wyglądu ma fakt, czy ma np. 1 czy "aż" 4 cm grubości.