Mobile

Samsung zapowiada premierę najpotężniejszego Galaxy

przeczytasz w 1 min.

Jeśli sympatyzujecie z urządzeniami mobilnymi przygotowywanymi przez firmę Samsung to lada dzień powinny pojawić się interesujące nowości. Interesujące zwłaszcza dla wymagających użytkowników.

Kolejna konferencja Galaxy Unpacked zapowiedziana

Konferencje Galaxy Unpacked to już tradycja, chociaż w aktualnej sytuacji odbywają się wyłącznie online. Najważniejsze jest jednak to, że kolejna z nich została zaplanowana na końcówkę tego miesiąca.

Odbędzie się już 28 kwietnia i jeśli spojrzeć na materiały, której ją promują, to warto będzie rzucić okiem na nadciągające nowości. Producent zapowiada bowiem premierę najpotężniejszego Galaxy w historii.

Czego powinnyśmy się spodziewać? Tym razem laptopów

Topowe smartfony z serii Galaxy S21 już trafiły do sprzedaży, na nowe Galaxy Note poczekamy do jesieni. Niemal wszystkie, w tym z reguły bardzo dobrze poinformowane źródła (między innymi Evan Blass) pozostają zgodne - nadciągają wydajne laptopy.

Jakie konkretnie? Wydaje się, że zobaczymy przynajmniej 3 modele, w tym Galaxy Book Pro i Galaxy Book Pro 360 z Windows 10, ekranami OLED o przekątnych 13,3 cala oraz 15,6 cala, a także procesorami Intel Core 11. generacji. Galaxy Book Pro 360, jak sugeruje nazwa, powinien posiadać ekran obracany o 360 stopni, a także obsługiwać Wi-Fi lub w droższym wariancie Wi-Fi i 5G. W przypadku Galaxy Book Pro oferowane mają być z kolei warianty Wi-Fi oraz Wi-Fi i LTE.

Dołączy do nich najprawdopodobniej mniejszy i mniej zaawansowany Galaxy Book Go. Również z Windows 10, ale jednocześnie z 14-calowym ekranem oraz nowym procesorem Qualcomm Snapdragon.

Nie da się wykluczyć, że zobaczymy coś jeszcze. Poza laptopami możliwe wydają się jeszcze tablety, ale nie Samsung Galaxy Tab S8, a modele Samsung Galaxy Tab S7 Lite, bo spekuluje się o nich od dłuższego czasu, ostatnio coraz więcej. Nawet jeśli, będzie to jednak tło dla wspomnianych wyżej laptopów.

Źródło: Samsung, twitter - @evleaks

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  EgzoPro
  3
  Galaxy Book Go z procesorem ARM oraz Windowsem, sukces murowany. Tak jak Linux na komputerach osobistych ma corocznie swój rok, tak samo Windows dla ARM będzie miał corocznie swój rok. Jak to jest że Apple weszło z marszu do desktopowego świata ARM, Linux już dawno był w pełni przygotowany dla ARM (kompilacje oraz pakiety), a Windows na ARM to nadal produkt wybrakowany oraz gorszy odpowiednik x86. Windows 10 IoT dla Rpi również nikt nie chce używać.
  • avatar
   _-_-_-_
   2
   I kolejne siano na rynku, co za czasy. Właśnie doczytałem że w topowych modelach możemy spodziewać się 16GB RAM. I co o tym wszystkim myśleć, gdy mi (programiście) bardzo źle się pracuje już na 64GB? Jak uznać takiego mobilniaka za coś przydatnego do życia (w zawodzie, do pracy)? 16GB RAM... to ja miałem 10lat temu. To samo z wielkością dysków twardych, różne opinie piszą i wspominają o dyskach 1TB w tych modelach. Zapytam wprost, np. dla filmowca ganiającego z dokumentami video z pracy do domu a także robiącego jeszcze jakieś video fuchy (imprezy) na boku... te całe 1TB dzisiaj to ile to w dobie filmów H265-4K? Aha, mowa w wątku o sprzęcie domowym, zapomniałem - zatem co robią oznaczenia PRO przy nazwach? Jakie to PRO gdy 90% użytkowników mających styczność z multimediami nie będzie mogła tego używać? Wstyd i hańba i tyle. Sprzęt od ludzi nie dla ludzi...
   Czekam jeszcze na rozdzielczości i PPI w tych super reklamowanych matryckach, nie ukrywam że nie chciałbym się śmiać i powiem wprost - po premierze liczę na matryce minimum 3k w górę z bardzo wysokim PPI. No zobaczymy co Samsung zdziałał (niby nowego)... Czekamy...
   • avatar
    actchris
    -2
    Obynie tablet bo dopiero co kupiłem S7+ :)