Gry

Seria Deus Ex jeszcze nie zginęła

przeczytasz w 1 min.

CEO Square Enix uspokaja zaniepokojonych graczy. Nowy Deus Ex czeka na swoją kolej.

Nie będzie przekłamaniem stwierdzenie, iż seria Deus Ex ma grono wiernych fanów. Okazało się ono jednak na tyle małe, aby wyniki sprzedaży ostatniej odsłony wypadły znacznie poniżej oczekiwań. Spowodowało to pojawienie się plotek, iż cykl może już nigdy o sobie nie przypomnieć. Tak źle nie będzie.

Przynajmniej jeśli weźmie się pod uwagę wywiad, jakiego udzielił ostatnio Yosuke Matsuda. CEO Square Enix (firma posiadająca prawa do Deus Ex) odciął się od spekulacji na temat pogrzebania Deus Ex. Z jego słów wynika, iż doczekamy się nowej odsłony. Tyle tylko, że trzeba wykazać się odpowiednią dawką cierpliwości.

„Nigdy nie powiedzieliśmy nic wprost o rezygnacji z tej marki, ale mimo tego z jakichś powodów pojawiają się takie plotki. Trzeba powiedzieć, że Deus Ex zawsze tworzony jest przez Eidos Montreal, a nie mamy nieograniczonych środków. Rozwijanych jest kilka dużych tytułów i ma to znaczenie przy układaniu katalogu wydawniczego. Chciałoby się pracować nad wszystkimi jednocześnie, ale niektóre muszą poczekać w kolejce. Nowy Deus Ex nie jest teraz tworzony właśnie z tego powodu.”

Nie można mówić nawet o wstępnym szkicach, na ten moment pojawiać mają się jedynie pierwsze dyskusje co do tego, w jakim kierunku seria powinna podążać.

Źródło: videogamer

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  5
  całe szczęście bo to świetne gry, jedna z moich ulubionych serii
  • avatar
   Pioyer
   4
   taaa napewno "male grono fanow" bylo problemem slabej sprzedazy Deusa
   • avatar
    Michał 06
    3
    pierwszy deus ex był zarąbisty ! :)
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Taki dzisiejszy model biznesu - nie można się zadowolić zyskiem, tylko wszystko od razu musi iść w setki milionów dolarów.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Taki dzisiejszy model biznesu - nie można się zadowolić zyskiem, tylko wszystko od razu musi iść w setki milionów dolarów.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Ostatnia gra była słaba. Jak nie popłynie kasa i co ważniejsze ambicje to raczej kolejna też się słabo sprzeda. Raptem 2-3 lokacje ciekawe. Fabuła nudna i gra kończy się jakby w połowie lub po 1/3. Animacje i mimika drewniane. Walki z bosami idiotyczne ze względu na zastosowaną mechanikę rozgrywki. Słaba sprzedaż to nie wina znudzenia marką czy klimatem cyberpunk.
       • avatar
        Makkk
        1
        Ja jakoś nie mogę się przekonać. Grałem w jedynkę jakieś 4 lata temu (kupiłem w media expercie za 7 zł ;p), ale doszedłem może do połowy. Mimo to kupiłem Human Revolution i miesiąc temu w końcu odpaliłem, zrobiłem pierwszą misję i... leży sobie na dysku. Ma fatalne sterowanie i za dużo tego złotego koloru ;p Ale dam jej jeszcze szansę.
        • avatar
         rasiaknorris1
         0
         Za krótki.