Monitory

Sharp zaprezentował 52'' telewizor zasilany ogniwami słonecznymi

przeczytasz w 1 min.

Na targach elektroniki konsumenckiej CEATEC odbywających się właśnie w Japonii, koncern Sharp zaprezentował niezłą gratkę, która spowodowała niemałe zamieszanie wśród zwiedzających. Mowa o 52-calowym telewizorze LCD, na tyle energooszczędnym, że można zasilać go wyłącznie bateriami słonecznymi (widocznymi w dolnej części zdjęcia). Nie są to jedynie czcze przechwałki – podczas targów urządzenie pracowało przez cały czas, nie wyłączając się ani na chwilę.

Na czym polega sekret nowego produktu Sharpa? Telewizor został wyposażony w specjalny system podświetlania ekranu diodami LED, które włączają się tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę niezbędne. Dzięki temu np. podczas wyświetlania na ekranie ciemnych scen, urządzenie jest w stanie zaoszczędzić dużą część energii.

Sharp zapowiada, że podobne telewizory w najbliższym czasie pojawią się na rynku. Niestety będą to wersje pozbawione ogniw słonecznych, zasilane prądem z gniazdka elektrycznego. Jednak ich energooszczędność ma stać na takim samym poziomie, co w przypadku modelu prezentowanego na targach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!