Gry komputerowe

Studio Maxis otwarte na modyfikacje w SimCity

przeczytasz w 1 min.

Studio Maxis rozważa oficjalne wprowadzenie do gry SimCity obsługi modyfikacji tworzonych przez graczy.

SimCity gra Statua Wolności

Studio Maxis rozważa oficjalne wprowadzenie do gry SimCity obsługi modyfikacji tworzonych przez graczy. Twórcy tytułu opublikowali na swoim blogu odpowiedni wpis i zaprosili użytkowników do dyskusji na temat tego, jak według nich powinien wyglądać regulamin w przypadku wejścia w życie takiej opcji.

Producenci opublikowali swój własny, wstępny projekt, w którym znalazły się cztery podstawowe punkty. Zgodnie z nimi nie będzie można udostępniać modyfikacji negatywnie wpływających na integralność rozgrywki lub doświadczenie, a także naruszających symulację w trybie wieloosobowym. Studio Maxis chętnie przyjęłoby natomiast modyfikacje dotyczące wyglądu obiektów w grze – budynków, pojazdów itp. Ostatni z punktów mówi natomiast tylko o tym, że twórcy roszczą sobie prawo do karania użytkowników działających wbrew tym regułom.

„Trudno jest określić, które z modyfikacji są dobre i bezpieczne, a które przekraczają te granice. Ustalenie wytycznych dla tworzonej przez graczy zawartości pomoże użytkownikom zrozumieć, gdzie znajduje się ta linia, a także chronić społeczność zarówno korzystającą, jak i niekorzystającą z modyfikacji” – czytamy w oświadczeniu Maxis.

Studio Maxis jest więc otwarte na wprowadzenie modyfikacji. Czy to się uda, a jeżeli tak, to w jakim stopniu – zależy już więc tylko od samych użytkowników. 

Źródło: Polygon

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DustEater
  9
  Można zadać sobie pytanie: "dopiero?"
  • avatar
   KrzychuG
   4
   Studio Maxis to moglo by rozwazyc zwiekszenie rozmiaru mapy na miasto i tym samym uzasadnienie dla nazwy SimCity. Na tym etapie to wciaz SimTown albo co najwyzej SimDistrict.
   • avatar
    Kojot321
    1
    Mi się zdaje że SimCity już umarło. Kto jeszcze w to gra? Wystarczy chwila i mamy zapełnioną całą mapę, ile razy można zakładać miasto (a raczej osiedle sądząc po wielkości).
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     No właśnie, to mi chodziło po głowie od jakiegoś czasu - SimCity3000, czas zainstalować po latach :) dzieki