Audio

SiriusXM Lynx: radio satelitarne z systemem Android

przeczytasz w 2 min.

Interesujące połącznie

Firma SiriusXM zapowiedziała nowe przenośne radio satelitarne – Lynx. Czym zasłużyło sobie ono na specjalną uwagę? Przede wszystkim tym, że model ten pracuje pod kontrolą systemu… Google Android.

SiriusXM Lynx to właściwie muzyczne urządzenie wielofunkcyjne. Może ono bowiem pełnić rolę zarówno satelitarnego radia do domu, przenośnego odtwarzacza muzycznego lub też radia samochodowego. Najważniejszą jego cechą charakterystyczną jest jednak oprogramowanie. Okazuje się, że całość pracuje pod kontrolą systemu Google Android, który to nie kojarzy się raczej z tego typu urządzeniami.

SiriusXM Lynx

Radio SiriusXM Lynx umożliwia odbieranie stacji muzycznych dzięki wykorzystaniu podstawki (stacjonarnie) lub poprzez łączność WiFi, jako że urządzenie to wyposażone zostało w specjalny, wbudowany moduł.

Lynx - radio z Androidem

Odtwarzacz pozwala też na nagrywanie dźwięku – według podanych przez producenta danych jest on w stanie pomieścić nawet do 200 godzin takowych nagrań. Nie można też zapomnieć o slocie kart microSD, które dodatkowo poszerzają możliwości urządzenia.

Lynx może pełnić rolę radia samochodowego

Obsługa urządzenia według zapewnień SiriusXM nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Wykorzystywany jest w tym celu stosunkowo duży, bo o przekątnej 3,5", dotykowy ekran pojemnościowy wyświetlający obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Po bokach ramki znajdują się także trzy przyciski sterujące, a u góry regulujące głośność.

SiriusXM Lynx: Dotykowy ekran 3,5"

SiriusXM Lynx pojawi się na rynku w najbliższej przyszłości, a jego cena wyniesie 250 dolarów. Koszt stacji dokującej to natomiast kolejne 70 dolarów.

Nie pozostaje nam nic innego jak żywić nadzieję, że pewnego dnia takie produkty pojawią się także w polskich sklepach.


Więcej o audio:

Źródło: engadget, vr-zone, xda, the verge

produkt roku 2011/12

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tanakov
  6
  niedługo wszystko będzie na androidzie... Od tostera po pralkę...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czego to nie wymyślą.
   • avatar
    jackas95
    -13
    nie pierwszego? trololol!
    • avatar
     jackas95
     -13
     nie ma pierwszego? trololol!
     • avatar
      takewon
      0
      Niestety za dostęp do radia satelitarnego zapewne będzie opłata miesięczna (jak to jest w przypadku ich radia internetowego) więc trochę lipne urządzenie.
      • avatar
       Alger
       0
       Dlaczego w tytule jest "radio satelitarne"?
       Gdzie to ma złącze na antenę?
       Chyba radio internetowe.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        A gdy siądzemi na ''kiblu'', wysunie się nam ekran super Amuled z Androidem do czytania wirtualnej gazety i gierek 5 minutowych.