Telefony

Skargi na telefon Google'a

przeczytasz w 1 min.

Google otrzymało dużo skarg i narzekań związanych z telefonem Nexus One. Co więcej, wsparcie techniczne było jak dotąd fatalne. Dopiero teraz Google zamieszcza na swoim forum odpowiedzi na wiele pytań, w tym na te, które padły w momencie premiery urządzenia.

Premiera telefonu Nexus One to wielkie wydarzenie, ale niekoniecznie pozytywne. Wygląda na to, że wyszukiwarkowy gigant nie przygotował się tak, jak powinien. Od chwili debiutu smartphone'a Google bombardowane jest przez różne pytania i zażalenia klientów. Użytkownicy mówią, że dzwoniąc z jakimś problemem do operatora otrzymują odpowiedź, by dzwonili do producenta HTC, i na odwrót.

Google z kolei nie ma obsługi klienta, gdzie można by zadzwonić i uzyskać odpowiedź na pytanie dotyczące telefonu. Kiedy zaś zdesperowany klient wyśle do firmy e-maila, musi czekać na odpowiedź dzień lub dwa.

Obecnie nawet niektóre podstawowe pytania nie są pozostawiane bez odpowiedzi ze strony Google. Dla przykładu, klient spytał, czy telefon będzie dostępny do kupienia w Jordanii i pytanie to padło w momencie jego premiery. Teraz Google ma już nań odpowiedź. Pracownik firmy o pseudonimie ThatChrisGuy wyjawił, że telefon nie będzie dostępny w Jordanii i nie wiadomo kiedy się tam pojawi.

Można uznać, że Google nadrabia zaległości i od teraz powinno w miarę szybko reagować na wszelkie zażalenia klientów. Mimo to ucierpiała na tym reputacja firmy.

Wiele osób narzeka też na cenę telefonu. Kilka dni temu Google wprowadziło zmiany w planie cenowym, w odpowiedzi na 650 wiadomości, w których klienci operatora T-Mobile domagali się zniżek. Google wprowadziło takowe i cena spadła z 379 na 279 dol. Użytkownicy, którzy zapłacili już 379 dol. za telefon mają otrzymać 100 dol. z powrotem.

Ciągle jednak nie brakuje skarg na inne sprawy. Jedną z nich jest fakt, że są problemy z realizowaniem zamówień - klienci często muszą czekać nawet po kilka dni zanim otrzymają potwierdzenie od producenta. Niektórzy mają też problem z połączeniami 3G.

Źródło: Computerworld.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Fajnie, ze news sie pojawił... ale jest zrobiony jak dla mnie po łebkach. Mogliscie poszukać jakiś ambitniejszych pytan niż te o dostepność w Jordanii, które nie interesuje 99% ludzi zainteresowanych telefonem...
  • avatar
   Dragonik
   0
   A miał być taki amerykański
   • avatar
    Wojcieech
    0
    Tytuł newsa na poziomie najgorszej klasy brukowca. Ani słowa nie ma o jakie skargi na telefon chodzi, wydawało się że będą tu opisane wady produktu a tymczasem news jest o obsłudze klienta i problemach z dostępnością telefonu a nie o problemach telefonu - to jest różnica.
    • avatar
     assistant
     0
     No i klapa. Lepiej kupować telefony od zaufanych firm.
     • avatar
      suntzu
      0
      Co wy na to, zróbmy skargi na MS, za zbyt wysokie ceny Windowsa i Offica, może obniżą cenę;)

      z 20mln by się uzbierało.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "klienci operatora T-Mobile domagali się zniżek" hehe
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        To bardzo ciekawe. Czyli wiadomo, że nie będzie dostępny w Jordanii, a mimo to się pojawi tylko nie wiadomo kiedy!
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Widać doją jak mogą 100$ im różnicy nie robi:)