Ciekawostki

Słuchawki, które wygłuszają tylko niechciane odgłosy z tła

przeczytasz w 1 min.

Gdy ktoś krzyknie twoje imię albo w tle słychać będzie syrenę, słuchawki dają ci o tym znać. Taki jest pomysł firmy Amazon.

Słuchawki wygłuszające hałas z otoczenia to świetne rozwiązanie, szczególnie jeśli wokół panuje zgiełk lub użytkownik chce po prostu oddzielić się od świata zewnętrznego i skoncentrować się na muzyce. Są jednak odgłosy, które dobrze byłoby słyszeć i idąc tym tropem firma Amazon opatentowała swoje nowe rozwiązanie.

Firma Amazon zaprojektowała słuchawki, które blokują cały hałas z otoczenia, ale przepuszczają wybrane, konkretne dźwięki. Jakie na przykład? Gdy ktoś woła nas po imieniu albo też syrenę lub klakson samochodu.

Jak to działa? Słuchawki wykorzystują układ mikrofonów wbudowanych w nauszniki, które nasłuchują dźwięków z otoczenia (system przeniesiony z Amazon Echo) i w przypadku wykrycia pewnych wzorców częstotliwości, konkretnych dźwięków lub słów kluczowych na moment dezaktywują funkcję wygłuszania dźwięków otoczenia. System może być zaprogramowany przez użytkownika. Dzięki temu każdy może wprowadzić do systemu swoje imię lub konkretne frazy, takie jak „przepraszam”. 

Słuchawki Amazon patent

Nieznana jest skuteczność słuchawek Amazonu. Nie wiadomo też, czy kiedykolwiek urządzenie to ujrzy światło dzienne. W przypadku atrakcyjnej ceny i niezłych parametrów słuchawki miałyby jednak pewnie sporą szansę na sukces, prawda?

Źródło: TechSpot

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Stashqo
  2
  A moją żonę wyciszą?
  • avatar
   QraJr
   1
   A potem czytamy:
   -tramwaj zakradł się do niego od lewej, niczego nie świadomy pieszy zginą pod kołami
   -przeżył po potrąciła go karetka której nie usłyszał

   itp itd

   Nie mówię fajna sprawa, naprawdę wypas technologia tylko mało jest użytkowników którzy umieją się zachować po odcięciu 1 ze zmysłów. Sam biegając w słuchawkach muszę być 3-4 razy bardziej czujny kiedy chce zrobić głupi manewr jak np przejść przez ulice na zielonym albo wyprzedzić pieszego na chodniku (bo rowerzyści)