Mobile

SmartWatch może pomóc funkcją alarmującą o zgubieniu smartfona

przeczytasz w 1 min.

Producenci SmartWatchy usilnie przekonują nas, że są to gadżety bardzo nam potrzebne.

SmartWatch

Producenci SmartWatchy usilnie przekonują nas, że są to gadżety bardzo nam potrzebne. Można się z tym nie zgadzać, ale trudno zaprzeczyć, że niektóre oferowane przez tak zwane inteligentne zegarki możliwości mogą okazać się bardzo pomocne.

MyKronoz przypomina teraz o funkcji anti-lost, dzięki której SmartWatch ostrzeże przed zgubieniem, a nawet kradzieżą smartfona. Bez wątpienia nie są to przyjemne sytuacje i każdy wolałby ich uniknąć. Jak pomagają w tym SmartWatche?

Gdy smartfon znajdzie się w odległości większej niż około 10 metrów od zegarka, ten powiadomi nas o tym delikatnymi wibracjami, które odczujemy na nadgarstku. Dzięki temu możemy uniknąć zgubienia smartfona, a dodatkowo może okazać się to także kluczowe w przypadku kradzieży. Szybka reakcja to przecież większa szansa przyłapania złodzieja i odzyskania cennego sprzętu.

Funkcja anti-lost pojawia się w większości modeli MyKronoz, chociażby Zeclock, ZeWatch 2 czy ZeBracelet 2. Podobnych możliwości spodziewać można sie rzecz jasna także w propozycjach innych producentów.

SmartWatch anti-lost

Źródło: MyKronoz

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PrzemasK
  4
  yyyyy...Sony SmartWatch 2 też wibruje jak się oddalę od telefonu i stracę połączenie więc co w tym takiego odkrywczego? Chyba, że chodzi o to, że samo wibrowanie po rozłączeniu nie zostało nazwane specjalną nazwą i o to teraz tyle szumu :)
  • avatar
   Diwad
   1
   Powiadomienie o rozłączeniu było już dostępne na Pebble, jakieś 1,5-2 lata temu. Masa apek z taką funkcją jest też na AW jest.
   • avatar
    stupidisco111
    0
    A takie pytanie do uzytkownikow smartwatch'y wszelkiej maści odnośnie powiadamiania i alarmowania .
    Czy funkcja budzenia wibracjami sprawdza się w praktyce? Obudzi zawsze i wszędzie czy wprost przeciwnie?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nie wyobrażam sobie jak można zgubić 5" patelnię...