Telefony

SMS-y rosną w siłę

przeczytasz w 0 min.

Usługi polegające na przesyłaniu wiadomości tekstowych bezustannie rozwijają się, mimo że technologia dostępna jest na rynku już od 15 lat. Taką informacją podzielili się przedstawiciele grupy ekspertów z Vodafone, O2, Airwide Solutions i Ovum podczas uroczystości mającej na celu uczczenie 15 rocznicy pojawienia się usług tekstowych.

„Przemysł nigdy nie mógł przewidzieć jak wielki wpływ na ludzi będzie miała ta technologia,” powiedział John Delaney, główny analityk Ovum Consumer Group. „Za sprawą prostych wiadomości typu P2P, a także bardziej skomplikowanych usług takich jak przesyłanie pieniędzy, mobilna bankowość i reklamy, SMSy zasadniczo zmieniły sposób komunikowania się na świecie.”


W chwili obecnej, w samej Wielkiej Brytanii liczba przesyłanych wiadomości w tygodniu wynosi około miliarda. Mimo tego Ovum przestrzega operatorów, aby nie polegali na wpływach z wiadomości SMS w przyszłości w tak dużej mierze jak teraz.

Zespół ekspertów zgodził się, że SMS nie zostanie na razie zastąpiony przez żadną nową technologię, ale zostanie uzupełniony o usługi jakie oferują bezpośrednie komunikatory. Mike Short, wiceszef działu badań i rozwoju O2, a także rzecznik prasowy Mobile Data Association, wyjaśnił, że przedsiębiorstwa zaczynają dostrzegać wartość SMSów, w kategoriach narzędzia biznesowego.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login