Telewizory

Sony podsumowuje mundial

przeczytasz w 1 min.

Dla japońskiego producenta tegoroczne Mistrzostwa Świata upłynęły pod znakiem 4K.

Sony 4K mundial

Tegoroczny mundial już za nami. Brazylijska impreza była jednak nie tylko areną zmagań sportowców, ale też wydarzeniem, które do testów swoich najnowszych technologii wykorzystali producenci, w tym oficjalny partner mistrzostw – firma Sony.

Zacznijmy od liczb. Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to 64 mecze na 12 stadionach, w których udział wzięły 32 drużyny narodowe. Sony przytacza jednak swoje statystyki. Dla japońskiego producenta mundial to 47 samolotów, ponad 200 kamer HD, 280-osobwy zespół nadzorujący oraz 8,5-tonowa ciężarówka dostarczająca cały sprzęt ruchomy do strefy dla nadawców.

Mało? No to dodajmy do tego 24 kontenery produkcyjne HD, dwa helikoptery, 37 kamer standardowych, kamerę powietrzną, 2 kamery do rejestracji obrazu w przyspieszonym tempie, 72 kamery Super Slo-motion, 48 mikserów wizyjnych oraz 820 monitorów. Jeśli to wciąż nie robi na was wrażenia, to miejcie świadomość, że obejrzenie wszystkich przetransmitowanych podczas mistrzostw materiałów zajęłoby… 7 lat.

Jedną z najważniejszych dla Sony kwestii były testy transmisji 4K, w których udział brała też stacja BBC. Jak chwalą się ci pierwsi – wszystko poszło zgodnie z planem. Rozdzielczość 4K wkrótce może więc znacząco zyskać na popularności.

Sony 4K mundial infografika

Źródło: Sony

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Kupiłem ostatnio telewizor sony 50w829b i powiem obraz to poezja. Wcześniej miałem Lg i różnica jest ogromna.W promocji z Tv dostałem soundbar z subwooferem sony oczywiście a po zarejestrowaniu się na stronie sony wygrałem ps4 :) Szansa wygranej była 1 do 5 :)
  Wiec dziękuje za świetne transmisje z mistrzostw, super tv , niezłego soundbara i PS4 :)

  • avatar
   Konto usunięte
   -18
   W koncu koniec tego dziadostwa.
   • avatar
    Dragonik
    0
    może płaci nie wiadomo. Z resztą podziwiam ja że mimo że wie żę zostanie zminusowana to pisze komentarze.