Gry

Jedna z najlepszych gier na PlayStation 4 nie doczeka się kontynuacji

przeczytasz w 2 min.

Graliście w Days Gone? Podobało się? Jeśli liczyliście, że będzie to pierwsza gra z większej serii, to możecie już takie nadzieje porzucić.

Nie ma widoków na Days Gone 2

Wprawdzie każdy gracz może stworzyć swój własny ranking najlepszych gier na PlayStation 4, ale nie wypada negować, iż w większości z nich znalazłoby się miejsce dla Days Gone. Nie dziwiły pozytywne reakcje na zapowiedź wersji PC, nie zaskakiwały też pytania niektórych graczy odnośnie Days Gone 2. Niestety tu pojawiają się mało optymistyczne informacje.

Bloomberg, a konkretniej związany z nim dziennikarz Jason Schreier twierdzi, iż Days Gone 2 nie zostanie przygotowany. Wedle jego informatorów (podkreślmy, że zazwyczaj przekazujących trafne informacje), twórcy z Bend Studio mieli jeszcze w 2019 roku przedstawić koncepcję na Days Gone 2, ale Sony od samego początku nie było tym zainteresowane i podobno nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Zamiast Days Gone 2 nowy Uncharted

Jason Schreier nie byłby sobą, gdyby nie naświetlił sytuacji w nieco szerszym kontekście. Jak twierdzi, problemem nie okazały się pieniądze, ponieważ w kwestii przychodów Days Gone wypadł dobrze. Sony miał nie podobać się przede wszystkim długi czas rozwoju gry oraz mieszane recenzje w branżowych mediach (to jedna z gier, którą wyżej od dziennikarzy ocenili gracze).

Zamiast zielonego światła co do Days Gone 2, Bend Studio miało zostać rozbite na dwa zespoły przydzielone do pomocy Naughty Dog - jeden przy nowej grze wieloosobowej, drugi przy kolejnym Uncharted. Nie spodobało się do kierownictwu Bend Studio, które poprosiło o odsunięcie pierwszego zespołu od wspomnianego projektu i pozwolenie mu na opracowanie nowej marki. To miało się udać, ale podobno nie bez wewnętrznych nieporozumień i odejść części pracowników.

To kolejne informacje wskazujące na to, że Sony coraz mocniej przywiązuje się do największych z podległych mu zespołów. Te nie mające jeszcze odpowiednio wysokiej renomy muszą borykać się z trudnościami. Jak się okazuje, nawet po tak udanym tytule jak Days Gone.

Rozczarowani?

Źródło: bloomberg

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pankracy666
  4
  Według mnie gra wyśmienita. Szkoda, że nie będzie kontynuacji.

  Sony jak zwykle zrobi 15 remasterów jakiegoś starego szajsu z psx i tyle.
  • avatar
   Stashqo
   2
   Szkoda, o ile tuż po premierze ta gra to był koszmar w kwestii optymalizacji, tak grałem rok temu na zwykłym ps4 i było już dość przyzwoicie. Stąd niższe oceny krytyków niż graczy podejrzewam. Moim zdaniem to całkiem solidna gra, ciekawy świat, fabuła nie była jakimś arcydziełem, ale nawet interesująca z kilkoma dobrymi momentami, nie obraziłbym się na kontynuację.
   • avatar
    raffal81
    2
    A ja myślę że może się pojawić, ale później ;]
    • avatar
     kitamo
     -1
     Zdecydowanie do jednej z najlepszych to ona nie należy wiec tytuł na wyrost. Jest to po prostu solidna gra i tyle.
     Raczej nie wyczekiwalem zadnej kontunuacji - co najwyzej DLC.
     • avatar
      kozik
      -1
      Gra nie dostanie kontynuacji bo nie jest poprawna politycznie.
      Jest w niej pokazana wolność Ameryki ,prawo do broni. Jest w niej mowa o Bogu co niektórym ludziom się nie podoba.
      Lepiej promować trendy lgbt czyli wiadomo co.
      • avatar
       hideo
       -4
       akurat graficznie podobało się ale sama gra nie - przez paliwo więc to że nie kontynuują to dla mnie nawet dobrze, niech robią coś nowego :)
       • avatar
        zygarek
        0
        Ogolnie stek bzdur. Days Gone 2 powstanie na 100%, w sumie to powstaje od niespelna dwoch lat. Bo co niby chlopaki z Bend Studio robili przez ten czas? A caly ten harmider dookola tego, to byc moze, a byc moze oczywista akcja marketingowa zeby jedynka sie lepiej sprzedala i zeby ludzie CHCIELI dwojki.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Fake news.
         • avatar
          Marti99
          0
          Dzieki za artykul. Gra dodana w Steamie do wishlist. :)